Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca 2014r odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 0-I. Na uroczystości klas pierwszych była Pani Dyrektor Ewa Gerełło oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Edyta Bartos. We wszystkich klasach odbyły się spotkania wychowawców z uczniami i ich rodzicami. Uczniowie zostali obdarowani książkami oraz dyplomami za szczególne osiągnięcia. Z radością żegnamy się ze szkołą i rozpoczynamy wakacje. Życzymy udanych, słonecznych bezpiecznych wakacyjnych przygód.
Zajęcia kółka plastycznego w klasie 0d

Zajęcia plastyczne sprawiają dzieciom radość i satysfakcję. Dają możliwość tworzenia, estetyki i uwrażliwiają na piękno. Każda praca dziecka jest nowym wyzwaniem i odkryciem swego talentu.
Klasa 0g w teatrze

27 XI 2013 roku wybraliśmy się do Domu Kultury ARSUS na przedstawienie pt. "O księżniczce z książki i komputerowym rycerzu". Głównym przesłaniem sztuki było uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu oraz ukazanie zalet tradycyjnego czytelnictwa i "mądrego" czerpania z nowoczesnych technologii. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu nowych doświadczeń. Była okazją do przypomnienia i utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz poznania najbliższego otoczenia. Wcześniej dzieci zapoznały się z przyjętymi normami zachowania w teatrze i z powodzeniem starały się je stosować podczas przedstawienia. Mogły obserwować pracę aktorów, poznały rolę scenografii, efektów świetlnych i dźwiękowych w spektaklu.

Udział w przedstawieniu wzbudził ich żywe reakcje i pozytywne emocje, które towarzyszyły nam jeszcze po powrocie do szkoły.

0d w teatrze

27.11.2013 uczniowie z klasy 0d były na przedstawieniu pt. "Bajka o komputerowym Rycerzu i Księżniczce z książki". Dzieciom towarzyszyły niezapomniane chwile i emocje pełne wrażeń. Z ogromną ciekawością przeżywały losy bohaterów. Przedstawienie ubarwiały efekty świetlne i dźwiękowe oraz niepowtarzalna gra aktorów.
"Zdrowa żywność" - warsztaty żywieniowe pod patronatem Stowarzyszenia Vega Polska

Uczniowie klas pierwszych i z grup zerowych wzięli udział w warsztatach rozwijających umiejętność przygotowywania zdrowych posiłków. Pod bacznym okiem dietetyków i kucharzy uczniowie poznawali wartość odżywczą owoców i warzyw, które powinny występować w codziennym żywieniu. Dzieci mogły dotknąć, powąchać i skosztować owoce, warzywa oraz nasiona dyni i słonecznika. Wśród owoców i warzyw były smakołyki polskie i egzotyczne np.: owoce cytrusowe, różne gatunki sałaty czy bakłażan. Piliśmy koktajl ze zmiksowanych jabłek, bananów, liści świeżego szpinaku w źródlanej wodzie. Przygotowywaliśmy kolorowe sałatki z różnych liściastych warzyw, pomidorów posypanych nasionami dyni i słonecznika. Wspaniale bawiliśmy się lepiąc z masy bananowo-daktylowo-kokosowo-kakaowej słodkie kulki. Znamy zasady zdrowego odżywiania się. Będziemy pamiętać, że owoce i warzywa muszą występować w każdym codziennym posiłku, w czasie: I i II śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Dziękujemy przedstawicielom Stowarzyszenia Vega Polska za zorganizowanie bardzo smacznych warsztatów żywieniowych.