Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 roku pożegnaliśmy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się apelem dla klas trzecich i czwartych, podczas którego mieliśmy zaszczyt gościć Pana Kazimierza Sternika - Burmistrza Dzielnicy Ursus, Przewodniczącą Rady Rodziców - Panią Edytę Bartos, Panią Dyrektor Szkoły - Ewę Gerełło, Panie Wicedyrektor - Agnieszkę Jasitczak-Wolską, Bogumiłę Wodyńską, jak również wychowawców, nauczycieli i rodziców. W części oficjalnej Pani Dyrektor Ewa Gerełło serdecznie podziękowała nauczycielom, uczniom i rodzicom za dotychczasową współpracę. Nie zabrakło również życzeń i podziękowań ze strony Pana Burmistrza Kazimierza Sternika i Pani Przewodniczącej Rady Rodziców Edyty Bartos. Wręczone zostały także nagrody dla klas 4 za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali barwny program słowno-muzyczny.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji.

Dzień Dziecka w klasie 4b w N´ice Cream Factory

Na świętowanie Dnia Dziecka w naszej klasie musieliśmy nieco zaczekać, ale było warto. Rodzice sprawili nam niespodziankę i we wtorek 6 czerwca wybraliśmy się do N´ice Cream Factory. Uczestniczyliśmy w bardzo interesujących zajęciach z wykorzystaniem ciekłego azotu. Obserwowaliśmy jaki wpływ ma ten pierwiastek w stanie ciekłym na różne przedmioty. Po zajęciach komponowaliśmy swoje lody w dowolnie wybranych smakach. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

2d na wycieczce w Forcie Hantajo

Dnia 14.06.2017 roku klasa 2d pojechała na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym do Fortu Hantajo. Jest to indiańska wioska. Dzieci dowiedziały się o zwyczajach Indian, jak żyli, pracowali, z czego robili broń, ubrania, naczynia.
A potem była zabawa: indiański tor przeszkód, rzucanie oszczepem, strzelanie z łuku, rzucanie do celu strzałami, przenoszenie "jadowitych węży", łowienie ryb w stawie, a na koniec były kiełbaski, indiański taniec i malowanie twarzy.

Klasy 3f i 3j w Górach Świętokrzyskich

5 czerwca 2017r. klasy 3f i 3j były na jednodniowej wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Wraz z przewodnikiem odbyliśmy wycieczkę na ŁYSĄ GÓRĘ szczyt o wysokości 595 m n.p.m.w Górach Świętokrzyskich, położony we wschodniej części pasma Łysogór, objęty ochroną w ramach Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Następnie wybraliśmy się na spacer edukacyjny droga królewską. Następnie odwiedziliśmy dąb Jagiełły, dowiedzieliśmy się co to są gołoborza, skąd wzięła się nazwa wzgórza Św. Krzyż. W programie mieliśmy również zwiedzanie zespołu klasztornego oraz taras widokowy Gołoborza. Odbyliśmy podróż w czasie do epoki wczesnego średniowiecza, odwiedziliśmy średniowiecznych rzemieślników spod Świętego Krzyża: garncarza, cieśli, zielarki, kowala, tkaczki, gospodyni słowiańskiej, rymarza czy barcie i bartnika. Posłuchamy niezwykłych opowieści Krainki, Tkalinki, Skóromira, Ognisława, Miedzisława, Zwida, Cieślowita i innych mieszkańców Osady Średniowiecznej. Ulegliśmy urokowi czarownicy Lilany i wiedzy guślarza Wszemysła, którzy byli naszymi przewodnikami po tej niezwykłej krainie. Kiedy przekroczyliśmy wehikuł czasu i staliśmy się mieszkańcami Osady przyjmując słowiańskie imiona i przekonaliśmy się jakie cechy charakteru przypisywali nam bogowie naszych przodków....

Najsłodsza 2h

Dnia 5 czerwca 2017 r. z pewnością byliśmy najsłodszą klasą w szkole, gdyż w dniu dzisiejszym odbyły się warsztaty czekoladowe. Przyjechał do nas ogromny czekoladowy autobus. Umyliśmy ręce, założyliśmy fartuszki i czapki i zabraliśmy się do pracy.
Najpierw poznaliśmy smaki czekolady i nauczyliśmy się je rozróżniać. Następnie każdy samodzielnie wykonał odlew, wlewając płynną czekoladę do formy. Późniejszym etapem było chłodzenie naszych prac.
W tym samym czasie wykonywaliśmy czekoladowe rysunki kierując się wyobraźnią.
Na zakończenie każdy zapakował swoje prace i mogliśmy zabrać je do domu. Oj, dziś będzie słodki, domowy wieczór.