Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku uczniowie klas IV i V o godz. 8:00 uroczyście pożegnali rok szkolny 2017/2018, a o godz. 10:00 dokonali tego uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej. Zas o godz. 11:00 swoje zakończenie miały dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Wśród zaproszonych gości był m. in. Pan Wiesław Krzemień - Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Pani Wanda Kopcińska - Przewodnicząca Komisji Oświaty Dzielnicy Ursus, a także przedstawiciele Rady Rodziców: Pan Robert Faliszewski - Przewodniczący RR, Pani Edyta Bartos - Zastępca Przewodniczącego RR oraz Pani Małgorzata Białas.
Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych wakacji oraz wypoczynku :-)
Integracja klasy 3h z nowymi uczennicami

Od września 2018 roku do naszej klasy przychodzą dwie uczennice. Mając na uwadze ich dobre samopoczucie postanowiliśmy się z nimi zapoznać trochę wcześniej.  Dlatego zostały zorganizowane w naszej klasie warsztaty doświadczalne. Wyprodukowaliśmy lampę musującą, malowaliśmy przy pomocy mleka i atramentu, zrobiliśmy erupcję wulkanów i wiele, wiele innych doświadczeń.

Mamy nadzieję, że Wiktoria i Julia dobrze poczuły się u nas i będą z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie roku i spotkanie z nami.
0g na wycieczce w Grzybowie

Grupa 0g wybrała się na jednodniową wycieczkę do Grzybowa gdzie podczas zajęć z Peterem Stratenwerthem poznała zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego. Karmiła małe kozy oraz wzięła udział w zajęciach w Biopiekarni. Samodzielnie wykonała świece z wosku pszczelego. Przywiozła ze sobą miłe wspomnienia i dużo ciekawych informacji.
Warsztaty muzyczne i nocowanie w szkole kl. 3h

Dnia 15 czerwca 2018 roku zebraliśmy się w szkole na warsztaty muzyczne na których muzykowaliśmy na bum bum rurkach. Najpierw każdy z nas poznał dźwięki oraz ich kolejność w utworze a następnie zaczęliśmy tworzyć. Na zakończenie, ku naszej ogromnej radości zagraliśmy utwór na orkiestrę.
Po warsztatach była wspaniałą uczta przygotowana przez naszych rodziców. Były ciasta, owoce, sałatki, ciepłe hot dogi, czy tosty.
Po uczcie odbyły się gry, zabawy i piżama party. Następnie obejrzeliśmy film "Dzieci z Bullerbyn " i poszliśmy spać.
Kolejnego dnia rano, szczęśliwi wróciliśmy do swych domów.