Wizyta w Papugarni :-)

14 marca 2019r. nasze kolegium wybrało się do pobliskiej papugarni.
 Dzięki uprzejmości Pana Kierownika mogliśmy wejść bezpłatnie. Na samym początku dzieciaki trochę bały się papug, ale po krótkim czasie oswoiły się z nimi i bawiły się naprawdę świetnie :)
Dzieci były naprawdę bardzo grzeczne.
Spędziliśmy tam godzinę na obserwowaniu i karmieniu papug :).

Na pożegnanie Dzieci wręczyły podziękowanie Kierownikowi i własnoręcznie zrobiony rysunek papugi .

Zaczarowana Akademia :-)

Dziś na spotkaniu był Bartek iluzjonista na moje zaproszenie przyjechał pokazać dzieciom iluzje. Na spotkanie były dzieci z kolegium 382 11 i 143 zaproszenie wysłała liderka. Nasz gość pokazywał sztuki iluzji, co potrafi na początku pokazał magię ze znikającą chusteczką publiczność zaniemówiła. Następnie Bartek pokazał sztukę z obręczami dzieciaki były zachwycone, kolejne Bartek zaprosił do siebie chętną osobę z publiczności była to Maja jak się okazało podopieczna ze szkoły 11. Kolejne pokazy uczestniczyły dzieci. Na sam koniec dochodząc do finału Bartek zaprosił jezdną osobę która nie psoci następnie pokazał pokaz z wróżka, gdzie na koniec zjadł chusteczkę następnie wyciągał ją bardzo długo. Publiczność była zachwycona i się podobał. Na sam koniec razem z kolegiami zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Szlachetna Paczka - warto pomagać

W dniu 8 grudnia 2018r. niektóre dzieci należące do Akademii Przyszłości udały się do SP nr 360 w Ursusie na finał Szlachetnej Paczki. Był to czas wyjątkowy, bo mogliśmy doświadczyć jak wiele dobra jest w ludzi, jak wiele osób jest wrażliwa na potrzeby innych. Obserwowaliśmy jak z każdą chwilą przybywały nowe kartony wypełnione darami dla rodzin przywożone przez Darczyńców. Wiele radości sprawiało nam pomaganie w ich przenoszeniu, rozmowy z innymi wolontariuszami. Był też poczęstunek i animacje dla przybyłych dzieci. Będąc tam po raz kolejny odkryliśmy, że warto pomagać.
"Poznajmy się bliżej..." - Integracja :-)

W dniu 22-ego listopada 2018r., odbyła się integracja dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 382. Na początku, wszyscy usiedli w kółku i po kolei mówili swoje imiona. Zadanie nie było takie proste, ponieważ trzeba było dodać jeszcze zwierzę, zaczynające się na tę samą literę co swoje imię oraz powtórzyć imiona i zwierzaki poprzedników. Kiedy wszyscy poznali siebie nawzajem, a niektórzy zdobyli pierwsze przezwiska, wszyscy ustawili się przodem do liderki Ilony i zatańczyli "Czekoladę" oraz "Macarenę". Dzieci świetnie się bawiły, wykonując zabawne, a czasem szalone ruchy w rytm muzyki. Na koniec, dzieci miały odrysować swoje dłonie, na kartkach oraz jednej dużej kartce dla pani dyrektor. Od wolontariusza Dawida, dzieci dostały małe upominki w postaci małych gadżetów i balonów. Wszyscy świetnie się bawili, a wspomnienia tego dnia żyły w nas jeszcze przez dłuższy czas