Koncert "Tu zaczęła się wolność" czerwiec - Ursus '76

W sobotę, 18 czerwca 2016 roku, w Parku Czechowickim w ramach koncertu "Tu zaczęła się wolność" można było wspólnie zasiewać piosenki patriotyczne z okresu tworzenia się Solidarności oraz piosenki z lat 70-tych.?? Każdy z mieszkańców otrzymał specjalny śpiewnik wydany na tę okazję.
Najważniejsze jednak było to, że oprócz zespół pracowników Urzędu Dzielnicy Ursus, czy zespołu Young Ursus Voices, wystąpiliśmy my - uczniowie z klasy 1h, czyli "Prymki" z SP nr 4 pod kierunkiem Moniki Janowskiej.
Zaśpiewaliśmy kilka piosenek z lat 70-tych, np.: "Radość najpiękniejszych lat", "Żeby szczęśliwym być" z repertuaru Anny Jantar, czy "Chodź pomaluj mój świat" zespołu 2 plus 1. Następnie zaśpiewaliśmy utwory: "Mury" Jacka Kaczmarskiego, oraz "Żeby Polska była Polską" Jana Pietrzaka.

Koncert wzruszył wielu gości, którzy na zakończenie bardzo nam gratulowali.

I miejsce w finale "Małej Olimpiady Matematycznej" - sukces uczniów klasy 3c

Troje uczniów klasy 3c zajęło pierwsze miejsca w warszawskim konkursie matematycznym - "Mała Olimpiada Matematyczna" pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz. Są to: Michał Dolata, Bartosz Krawczyk, Natalia Waśko. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 7 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 65 w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy laureatom i rodzicom.

Sukcesy naszych uczniów w konkursach dzielnicowych

W dniu 2 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ursusie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w 3 konkursach na etapie dzielnicowym: czytelniczym "Z baśnią przez świat", matematycznym "Małej Olimpiadzie Matematycznej", ortograficznym "Z ortografią za pan brat".

Filię SP4 reprezentowali uczniowie: Michał Dolata (nagrodzony we wszystkich konkursach), Bartosz Krawczyk, Bogusław Ochmański, Patryk Sidorowicz, Natalia Waśko.

Serdecznie gratulujemy.

Finaliści konkursu ortograficznego "Z ortografią za pan brat"

W finałowym etapie XIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "Z ortografią za pan brat" dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych m. st. Warszawy dwóch uczniów naszej szkoły uzyskało bardzo dobre wyniki:
- Patryk Sidorowicz z klasy 3a zajął II miejsce,
- Bogusław Ochmański z klasy 3c zajął III miejsce.

Wręczenie nagród odbyło się z udziałem władz dzielnicy i doradców metodycznych w Szkole Podstawowej Nr 217 w Warszawie Rembertów w dniu 27 maja 2016 roku.

Serdecznie gratulujemy laureatom.