Działalność w roku szkolnym 2017/2018

Z początkiem listopada 2017r. p. Jolanta Imrichova oraz p. Lucyna Masternak przystąpiły wraz z uczniami z klas pierwszych uczęszczających do świetlicy nr 11 do realizowania międzynarodowego projektu eTwinning  "Kim będę w przyszłości?". Projekt trwał trzy miesiące i był realizowany przez pięć szkół partnerskich: dwie z Polski, dwie z Turcji i przez jedną z Łotwy. Głównym celem projektu było nawiązanie współpracy międzynarodowej opierającej się na wzajemnej wymianie doświadczeń oraz rozwijaniu zainteresowań uczniów pod kątem poznania różnych zawodów. Poprzez różnego rodzaju prace plastyczne oraz zajęcia stworzyliśmy listę zawodów, którymi interesują się uczniowie.

W ramach projektu były wykonywane prace plastyczne, uczniowie poznawali i mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami różnych zawodów, których to zapraszałyśmy na spotkanie. Dodatkowo uczniowie klas pierwszych przygotowały przedstawienie dla swoich kolegów i koleżanek z klas zero. Dzieci przebrały się za przedstawicieli różnych zawodów i za pomocą krótkiego wiersza- zagadki oraz odpowiednio dobranego przebrania przedstawiały zawód przez siebie wybrany. Wszystkie działania podjęte w ramach projektu były uwieczniane na fotografiach.

W ramach uczestnictwa w projekcie "Kim będę w przyszłości?" zdobyłyśmy certyfikat eTwinning.

Szkoła może ubiegać się o Odznakę jakości ale może to zrobić dopiero po dwóch latach współpracy z eTwinningiem.