"Żeby zdrowym, silnym być, trzeba z witaminami dobrze żyć!"

Wykonywanie plakatów zachęcających do zdrowego odżywiania.

Bardzo lubimy warzywa i owoce

W listopadzie 2018r.  p. Lucyna Trzaskowska  przystąpiła  wraz z uczniami z klasy 0d do realizacji  międzynarodowego projektu eTwinning pt.: "We like fruit and vegetables". Projekt trwał trzy miesiące i był realizowany przez pięć szkół partnerskich: jedną szkołę z Polski, Hiszpanii, Czech, Rumunii, Turcji, Słowacji, Malty. Głównym celem projektu było nawiązanie współpracy międzynarodowej opierającej się na wzajemnej wymianie doświadczeń oraz zachęcenie do spożywania owoców i warzyw.

W ramach projektu były wykonywane prace plastyczno-techniczne: kosz  z owocami i warzywami, album, w którym przedstawione zostały ulubione owoce i warzywa dzieci wraz z ich nazwami w języku angielskim. Wszystkie działania podjęte w ramach projektu były uwieczniane na fotografiach. Projekt zakończony uzyskaniem certyfikatu.

"Z talerzyka wszystko zjem, bo tam samo zdrowie jest :)"

Na początku listopada 2018r. p. Jolanta Imrichova przystąpiła do udziału  w międzynarodowym projekcie pt.: "In a healthy body, healthy spirit!". Projekt jest w trakcie realizacji. Biorą w nim udział także wychowawcy wraz z uczniami - p. Magdalena Ziomka, p. Anna Zembrzuska, p. Dominika Mordak, p. Sylwia Duma, p. Sylwia Jakubowska oraz nauczyciel świetlicy p. Ewelinę Napiórkowską ze Szkoły Podstawowej Nr 298 im. Jana Kasprowicza w Warszawie. Głównym celem projektu jest promowanie zdrowego  stylu  życia, zachęta do aktywności  oraz  jedzenia owoców i warzyw.

W ramach projektu powstały już plakaty zachęcające do jedzenia owoców i warzyw, prowadzenia zdrowego stylu życia, dbania o zdrowie oraz przygotowana tematyczna  piosenka wraz z układem choreograficznym, książka kucharska ze zdrowymi przepisami oraz zajęcia sportowe.

Szkolenie pt.: "Dołacz do eTwinning"

W dniu 16 października 2018r. w naszej szkole odbyło się szkolenie pt.: "Dołącz do eTwining" prowadzone przez p. Małgorzatę Łaskę – Ambasadora programy eTwining. Wzięło w nim udział 12 nauczycieli z naszej szkoły – p. Jolanta Imrichova, p. Lucyna Trzaskowska, p. Magdalena Dąbrowska, p. Monika Opiłowska, p. Beata Chełstowska, p. Paulina Karpińska, p. Anna Domżalska, p. Dominika Mordak, p. Sylwia Duma, p. Sylwia Jakubowska, p. Magdalena Ziomka, p. Anna Zembrzuska.