foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Klasa 4c i 4f na wycieczce w Twierdzy Modlin

10 maja uczniowie klas 4c i 4f spędzili dzień w Twierdzy Modlin, miejsca położonego w granicach Nowego Dworu Mazowieckiego  u zbiegu rzek Wisły, Narwi i Wkry.

Twierdza to niesamowity kompleks zabytków, który przybliżył nam historię Polski od czasów napoleońskich aż do dziś.  Podziwialiśmy wiele obiektów na terenie Twierdzy: działobitnię gen. Dehna, schron płk. Piętki, kasyno oficerskie, redutę Napoleona, bramę Ks. Poniatowskiego, spichlerz, koszary wojskowe i in. Poznaliśmy fascynującą historię Baśki, białej niedźwiedzicy, która mieszkała w Twierdzy Modlin wraz z wojskowymi i zażywała kąpieli w wodach tutejszych rzek.

Następnie uczestniczyliśmy w grze terenowej, podczas, której szukaliśmy śladów, które miały zaprowadzić nas do wyznaczonego celu. Rywalizowaliśmy w zawodach strzelania do celu, które wzbudziły wiele emocji. Na zakończenie upiekliśmy kiełbaski na ognisku. Dzień w Twierdzy dostarczył nam nie tylko nowej wiedzy historycznej, ale również wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu.

Wycieczka kl. 4b do Łodzi
 
Dnia 25 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy 4b byli na wycieczce w Łodzi.

Pieszym punktem naszej wycieczki była Manufaktura. W Experementarium odkrywaliśmy  zagadnienia  z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury. Na warsztatach chemicznych ubrani w stroje ochronne przeprowadzaliśmy różne doświadczenia. Paliło się, pieniło, bulgotało i parowało, a wszyscy wyszliśmy bez szwanku z tych eksperymentów. Uwieńczeniem pobytu w Manufakturze była zabawa w laserowy paintball.

W Muzeum Włókiennictwa podziwialiśmy wystawę Moda Polska z Jerzym Antkowiakiem w roli głównej. Na warsztatach poznaliśmy tajniki tworzenia karykatur ludzi i zwierząt. Każdy zabrał do domu namalowaną wspólnymi siłami własną karykaturę.

Pełni pozytywnych wrażeń wieczorem wróciliśmy do domów.  Polecamy!

Warsztaty przyrodnicze w kl. 4a, 4d, 4g
 
W kwietniu odbyły się w naszej szkole warsztaty przyrodnicze z ramienia Fundacji Ekotrend. Dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, przyznanego przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest on bezpłatny.
Projekt pt. "Hodujemy czyste powietrze" dotyczył zanieczyszczeń powietrza i niskiej emisji a udział w nim wzięli uczniowie klas 4a, 4d oraz 4g.
Program łączy wiedzę z wyjściem w teren, pozwalając na kształtowanie wśród uczniów umiejętności dostrzegania i interpretowania zjawisk przy użyciu nowoczesnych form pracy.
Pierwszy Dzień Wiosny w kl. 4g
 
W tym roku święto rozpoczęło się od żartobliwych wyborów Pani Wiosny. Naszym reprezentantem był Szymon. Uważamy, że był bezkonkurencyjny. Wizerunek tak radosnej i kolorowej wiosny bardzo nam wszystkim pasuje. Jesteśmy spragnieni ciepła, koloru i uśmiechu.
Wiosno przyjdź...
Pierwsza pomoc - kl. 4b na zajęciach z ratownikiem medycznym

Pomagać  każdy może – aby potwierdzać  tę myśl nie tylko słowami, ale i czynami na początku kwietnia uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach z ratownikiem medycznym na temat udzielania pierwszej pomocy. Przypomnieli sobie jak należy zachować się kiedy zagrożone jest czyjeś życie, co należy robić w przypadku omdlenia czy zasłabnięcia i jak prowadzić reanimację. Każdy miał okazję poćwiczyć resuscytację na manekinie.

Obyśmy jak najrzadziej byli świadkami niebezpiecznych zdarzeń, ale jeśli już tak się zdarzy będziemy wiedzieli jak się zachować, jak pomóc.

Marzanna klasy 4f
 
21 marca 2019 roku obchodziliśmy w szkole Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu klasy IV-VI prezentowały swoje klasowe Marzanny – Wiosny. Klasę 4f reprezentowała Marzanna - Natalka.  Kwiaty we włosach, różowa suknia w motyle, peleryna z wiosennymi roślinami – wszystko to spowodowało, że nasza reprezentantka wyglądała wspaniale i przyniosła pierwszy powiew nowej pory roku.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie