foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Matematyka inaczej - kl. 1e
 
Klasa 1e przez luty, marzec i kwiecień bardzo polubiła lekcje matematyki, szczególnie gdy są prowadzone w formie zabawy.
Klasa 1a realizuje projekt "Mali detektywi"

Uczniowie klasy 1a realizując projekt "Mali detektywni" fundacji Uniwersytet Dzieci, którego patronem honorowym jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, wzięli udział w zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu. W obecnych czasach bardzo ważne jest, aby dzieci wiedziały jak bezpiecznie poruszać się po internecie i na jakie zagrożenia mogą być narażone, gdy niewłaściwie z niego korzystają. Dzieci dowiedziały się między innymi, że wszystko co robimy w internecie pozostawia po sobie ślad.

Wycieczka kl. 1a do castoramy

Dzieci z klasy 1a dn. 22 marca 2019r. wzięły udział w warsztatach "Majsterkowo" w Castoramie. Dzieci wysłuchały informacji przekazanych przez Panią prowadzącą zajęcia, a następnie przystąpiły do pracy. Przy wskazówkach pracownika Castoramy we właściwy sposób, krok po kroku łączyły deski wbijając gwoździe młotkiem, tworząc w ten sposób samodzielnie skrzynki. Na koniec każdy pomalował swoją skrzynkę według własnego pomysłu. Pani prowadząca warsztaty oprowadziła dzieci po sklepie, prezentując jego asortyment, który można w nim zakupić. Dzieci chętnie przetestowały kilka rzeczy.

Wycieczka kl. 1e do Gąsiorowa
 
Klasa 1e, aby poznać tradycje i zwyczaje wielkanocne pojechała na wycieczkę do wsi Gąsiorowo, gdzie w młynie wszystkiego się dowiedzieli. Wykonali także piękne pisanki oraz samodzielnie zrobili pierogi. Był też czas na zabawę i obcowanie z wiosenną przyrodą.
Wiosenne kanapki w klasie 1e
 
Nic lepiej nie smakuje jak samodzielnie zrobione jedzenie!
Klasa 1e dn. 16 kwietnia 2019 roku przygotowała wiosenne kanapki na wspólne Wielkanocne śniadanie.
 
Było pysznie:)
Klasa 1a wysyła kartki świąteczne

10 kwietnie 2019 roku klasa 1a tworzyła WIELKANOCNE KARTKI ŚWIĄTECZNE. Bardzo ważne jest, aby dzieci poznały różne formy przekazywania m.in. życzeń swoim bliskim niż wysyłanie SMSa, czy dzwonienie. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem, samodzielnie tworzyli kartki świąteczne oraz adresowali koperty. Następnego dnia klasa udała się na pocztę, aby wrzucić zaadresowane koperty, ze znaczkami do skrzynki.

Wycieczka kl. 1g do Farmy "Cztery Pory Roku"
 
Dnia 08.04.2019 roku klasa 1g pojechała do Farmy "Cztery Pory Roku" na warsztaty pt: "Wielkanocne czarowanie".
Dzieci miały możliwość wykonania własnoręcznie palm wielkanocnych, poznawały tradycje związane ze świętami wielkanocnymi np. co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym i czego symbolem są poświęcone pokarmy.
Dzieci również, grały w gry i zabawy wielkanocne, zwiedzały farmę i mieszkające w niej zwierzęta.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie