"MAM TALENT!" 2019 - eliminacje finałowe

W dniu 03.06.2019r zostały przeprowadzone eliminacje finałowe II Szkolnego Konkursu "MAM TALENT!" 2019.

Po wysłuchaniu, 33 uczestników ,jury w składzie p. Agnieszka Jasitczak-Wolska, p. Bogumiła Wodzyńska, p.  Małgorzata Dębowska oraz p. Aneta Jaskuła nagrodziło i wyróżniło następujących uczniów:

• Klas 0-3:
  • I miejsce: Hanna Błażejczyk (akrobatyka) oraz Hanna Piechota (śpiew),
  • II miejsce: Judyta Burz (taniec) oraz Nadia Bosek (śpiew),
  • III Julia Boryczko (akrobatyka).
  • Klas 4-6:
  • I miejsce: Nicola Wakoń i Piotr  Adamczyk (taniec),
  • II miejsce: "Acrogirls", czyli Anna Nabiałczyk i Emilia Borecka oraz Zuzanna Kuleta (akrobatyka),
  • III miejsce: Leon Statuch (gra ina instrumencie).

GRATULUJEMY!

X Warszawski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej

Dnia 2 czerwca 2019 roku w Parku Hassów odbył się piknik, na który został zaproszony nasz klasowy zespół "Prymki". Do występów zostali zaproszeni laureaci festiwalu, w którym brało udział około 400 wykonawców.

Po koncercie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i zdobyliśmy II miejsce.
Konkurs "Mój wymarzony zawód" - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

W dniach od 14.01.2019r. do 25.02.2019r. w naszej szkoły odbył się pierwszy etap V Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Zawodach "Mój wymarzony zawód". Głównym organizatorem konkursu było Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego działające w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Cel konkursu to promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcanie uczniów do aktywnego konstruowania własnej kariery zawodowej.

Z naszej szkoły komisja wyłoniła prace konkursowe dwóch uczniów:

• Marcela Wasilewskiego z klasy 1e- komiks pt. "Piłkarz. Moja pasja. Mój zawód",
  • Alana Gajewskiego z klasy 1c – komiks pt. "Policjant".

Obie prace pozytywnie przeszły II dzielnicowy etap konkursu oraz dostały się do etapu finałowego. W dniu 30.05.2019r. w siedzibie WCIES odbyła się uroczysta Gala Finałowa, podczas której zaprezentowane zostały prace konkursowe oraz ogłoszono wyniki.

Marcel i Alan zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi oraz mieli możliwość wysłuchania ciekawych prezentacji swoich starszych kolegów i koleżanek. Podczas Gali Finałowej odbył się również pokaz mody awangardowej, zaprezentowany przez uczniów jednej z warszawskich szkół odzieżowych.

Laureatom serdecznie gratulujemy :)

Uroczystość wręczenia nagród w Dzielnicowym Konkursie Literackim oraz Dzielnicowej Olimpiadzie Polonistycznej

Uczeń klasy 6c Michał Kopiel zajął 2 miejsce, a jego koleżanka z klasy 6b Weronika Siwik została wyróżniona w XII Dzielnicowym Konkursie Literackim "Ursuska Szuflada Małolata".

Tematem tegorocznej edycji Konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursus było: "Wolność. Nasze wybory – duże i małe".

Uzdolnieni literacko uczniowie konkurowali w dwóch kategoriach: poezji i prozy.

Na uwagę jury i nagrodę  zasłużył wiersz Michała, a dodatkowym wyróżnieniem było wykorzystanie tekstu w artystycznym programie słowno-muzycznym uświetniającym uroczystość wręczenia nagród w SP11 w dniu 30 maja 2019r. Tekst Michała recytował kolega ze Szkoły Podstawowej Nr 11.

Podczas tej uroczystości nagrodę odebrał także Michał Dolata, uczeń klasy 6c, który został wyróżniony w finale XV Dzielnicowej Olimpiady Polonistycznej "Opowiedz mi, moja Ojczyzno" organizowanej również pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursus przez SP11.

W tym roku, w konkursie finałowym w dniu 29 marca, Michał prezentował przygotowane przez siebie przemówienie o Skawińskim – bohaterze "Latarnika" Henryka Sienkiewicza, którego zgodnie z wymogami olimpiady, przeniósł w czasy współczesne.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki z przesłuchań do II Szkolnego Konkursu "MAM TALENT!" 2019

W dniach 20-22 maja 2019r. odbyły się przesłuchania do II Szkolnego Konkursu "MAM TALENT!" 2019. Do konkursu zgłosiło się 44 uczniów z klas 0-III oraz 31 uczniów z klas IV-VI, którzy prezentowali swoje talenty w różnych kategoriach.

Do finału przeszli:

Klasy 0-3:

• Pola S. 1a
  • Julia D. 0d
  • Antonina N. 2a
  • Hanna P. 2e
  • Valeriia K. 2g
  • Alicja B. 2a
  • Szymon G. 3d
  • Judyta B. 3c
  • Hanna B. 1b
  • Julia B. 0b
  • Nadia B. 2f
  • Blanka J. i Julia H. 2f
  • Gabriela S., Natalia Cz. i Alicja M. 2e
  • Anna K. 2a
  • Julia M. 1c

Uczestników finału prosimy o dostarczenie nośników pendrive z podkładem (i tytułem utworu) do dnia 29.05.2019r. do p. Angeliki Badorek (0e), p. Justyny Ojrzyńskiej (0b) bądź p. Pauliny Markiewicz (0d).

Klasy 4-6:

• Hanna G. – śpiew,
  • "Luzik Arbuzik" – taniec,
  • Jan M. – śpiew,
  • Leon S. – gra na instrumencie,
  • Nikola i Piotrek – taniec,
  • Alicja B. – śpiew,
  • "Śmieszny śmiech" – kabaret,
  • "Kaktusik" – taniec,
  • Gabrysia W. i Oliwia P. – iluzja,
  • "Acro girls" – taniec,
  • Alicja J. – taniec.

Dn. 03.06.2019r. (poniedziałek) ODBĘDĄ SIĘ PRZESŁUCHANIA FINAŁOWE (HALA SPORTOWA)

• Klasy 0-III: godzina 10:35-11:30
  • Klasy IV-VI: godzina 13:50-14:40

Uczniów będzie oceniać jury w składzie: p. Agnieszka Jasitczak–Wolska, p. Bogumiła Wodyńska, p. Małgorzata Dębowska oraz p. Aneta Jaskuła.

WSZYSTKIM FINALISTOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA !