Rozbudowa Szkoły Filialnej przy ul. Konińskiej 2

Dzięki rozbudowie Filia Szkoły Podstawowej Nr 4 zyskała skrzydło dydaktyczne oraz nową salę gimnastyczną.

W pierwszym etapie budowy powstała część budynku dla blisko 400 uczniów. Zgodnie z projektem ma ona dwie kondygnacje. Jest dobrze wkomponowana w architekturę szkoły, zaś kształtem przypomina literę „C”. Dłuższy bok usytuowany jest  wzdłuż ul. Walerego Sławka.

Drugi etap - to budowa dużej hali sportowej z zapleczem. Nowo zaprojektowana część, razem z obiektem już istniejącym, tworzy wewnętrzne dziedzińce. Co ciekawe - na jednym z nich, powstał ogródek dla dzieci, w którym umiejscowiony został również plac zabaw. Dzieci mają do dyspozycji zestaw wieżowy, małpi gaj, bujaki… Co ważne, wszystkie zabawki ustawione są na miękkim podłożu, chroniącym od urazów w razie wypadku.

W nowej sali gimnastycznej, dzięki jej gabarytom, prowadzić można nie tylko rozgrywki wszystkich rodzajów sportów halowych - typu piłka ręczna, koszykówka czy siatkówka. Obiekt jest nowoczesny i wielofunkcyjny. Istnieje również możliwość podziału sali za pomocą kurtyny. Trybuna  natomiast z powodzeniem pomieści 200 osób. Nowa hala ma  szansę stać się miejscem organizacji znaczących wydarzeń sportowych, imprez kulturalnych i spotkań okolicznościowych.