"Pomagam, bo chcę..."

W dniach do 04-18.03.2019r. w naszej szkole odbyła się zbiórka produktów (odżywek w formie nutridrinków, kremów przeciwodleżynowych, chusteczek nasączonych (takich jak dla dzieci), podkładów, pampersów, pianek do mycia ciała np. firmy Tena lub Seni dla podopiecznych Warszawskiego Społecznego Hospicjum.

o raz kolejny dziękujemy za pomoc i okazane serce:)

"Dziś do serca przytul psa..."

W dniu 14 marca 2019r. W ramach spotkania Szkolnego Wolontariatu gościliśmy p. Dianę z Mazowieckiej Fundacji Opieki nad Zwierzętami, która opowiadała nam o zadaniach wolontariusza w schronisku - przede wszystkim wyprowadzanie psów na spacer, ich pielęgnacja, socjalizacja psa (odbywa się to chociażby już poprzez spacery) oraz wykonywanie podstawowych prac porządkowych, na co zwrócić uwagę w kontakcie z psami, jakie są potrzeby placówki.

Dzieci były mocno zainteresowane tematem, zadawały pytania a część z nich zadeklarowała nawet, że pojawi się w schronisku i spróbuje sprawdzić się w roli wolontariusza.

Szlachetna Paczka - podsumowanie

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności naszej szkoły udało nam się zgromadzić 17 dużych paczek z żywnością, chemią gospodarczą, kosmetykami  oraz  innymi potrzebnymi artykułami  dla rodzimy pani Anity. 8 i 9 grudnia 2018r. odbył się finał Szlachetnej Paczki, wolontariusz przekazał nam relację ze spotkania z rodziną przy wręczaniu paczki:

"Rodzina na wejściu była zszokowana ilością paczek. Z ust przebywających tam osób padło pytanie, czy to naprawdę wszystko dla nich. Z początku rodzina podchodziła do otwierania kartonów bardzo nieśmiało. Byli strasznie zawstydzeni, jednak z czasem po naszych zachęceniach i lekkiej pomocy, dzieciaki coraz śmielej otwierały paczkę po paczce sprawdzając z szokiem zawartość kartonów. Dzieci po otwarciu każdego kartonu z uśmiechem, pokazywały go swojej mamie, która niestety większość czasu spędziła na fotelu ze względu na nogi, jednak mimo to, brała aktywny udział w naszej wizycie. Pani Anita wraz z dziećmi popłakała się na widok zawartości pakunków. Niewielki pokój, który zamieszkują, wypełniony był praktycznie po brzegi. Rodzina bardzo mocno chciała podziękować. Cytując respondentkę rodziny: Trudno jest sobie uświadomić, że tacy dobrzy ludzie jeszcze istnieją. Chciałabym życzyć wszystkim co najlepsze. Dla nas zrobili Państwo dużo i mam nadzieję, że dobro do Was wróci".

Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji.

KLUB OŚMIU

Akcja charytatywna na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologicznego

Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie. Pod koniec listopada do Hospicjum została przekazana bardzo duża paczka od społeczności szkolnej ze Szkoły Podstawowej Nr 382.