Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019
Nadszedł w końcu długo oczekiwany dzień, w którym uczniowie pożegnali szkolne mury na czas wakacji.

Zobacz całość: http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/26888,wakacje-znow-sa-wakacje-zakonczenie-roku-szkolnego

Nadszedł w końcu długo oczekiwany dzień, w którym uczniowie pożegnali szkolne mury na czas wakacji, czyli 19 czerwca 2019 roku kiedy to nastąpiła uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. O godz. 8:45 swoje świadectwa promocyjne do następnej klasy odebrali uczniowie IV-VI, zaś o 11:00 pożegnanie ze szkołą miały dzieci klas I-III. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Pana Bogdana Olesińskiego - Burmistrza Dzielnicy Ursus, Pana Wiesława Krzemienia - Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursus, Pani Wandy Kopcińskiej - Przewodniczącej Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus, Pana Roberta Faliszewskiego - Przewodniczącego Rady Rodziców, Pani Edyty Bartos - Zastępcy Przewodniczącego Rady Rodziców, Pani Małgorzaty Białas oraz Pani Aldony Przyborskiej-Szulc.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy bezpiecznych wakacji, spokojnego wypoczynku i samych słonecznych dni oraz szczęśliwego powrotu do szkoły w nowym roku szkolnym.

Dzień Sportu

W dniu 31.05.2019 r., w Szkole Podstawowej Nr 382 przy ul. Konińskiej 2 w związku z dniem dziecka odbył się dzień sportu. W trakcie tego dnia reprezentacja każdej klasy, składająca się z 10 osób (5 chłopców oraz 5 dziewczynek) walczyła o nagrody, podczas wyścigów, które wymagały od nich zaprezentowania różnych umiejętności i zdolności. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach: klasy 4, klasy 5 oraz klasy 6. Każdy uczeń startujący w zawodach zaprezentował się z dobrej strony, przede wszystkim pokazując postawę fair play oraz zaangażowanie w walkę o każde miejsce. Tego dnia czuć było atmosferę święta, na trybunach kibicowali uczniowie nie tylko z danego rocznika, ale także starsi i młodsi, dzięki czemu nawet klasy, które zajęły dalsze miejsca mogły czuć się jak zwycięzcy.

Dzień Dziecka w naszej szkole

Dzieci z grup 0a, 0c i 0e wystąpiły dla całej szkoły z okazji Dnia dziecka. W zabawny sposób przedstawiły wady dzieci oraz udzieliły mądrych rad swoim kolegom i koleżankom ze szkoły.

XV prezentacje aktywności kulturalnej szkół Ursusa "PAKSU 2019"

29 maja 2019r. w DK Arsus odbył się XV przegląd prezentacji aktywności kulturalnej szkół Ursusa PAKSU 2019.

Nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu, prezentując przedstawienie taneczno - wokalne zatytułowane "Moniuszko wczoraj i dzisiaj". Tematyka przeglądu dotyczyła wielkich Polaków i ich wpływu na współczesność. Całość przedstawienia na bieżąco relacjonował uczeń klasy 6a - Mateusz Wiśniewski.

Za scenariusz odpowiadała Pani Katarzyna Daniłow, za oprawę taneczną (Mazur w wykonaniu uczniów klas pierwszych) - Panie Ewa Ulicka i Emilia Szałanda. Chór szkolny poprowadziła Pani Dorota Bartnik.Szatą plastyczną zajęła się Pani Joanna Wancerz, która przygotowała wystawę prac plastycznych uczniów naszej szkoły.

Swoją obecnością zaszczycili nas przede wszystkim władze dzielnicy, a także przedstawiciele ursusowskich szkół z Dyrekcją SP 382 na czele. Oprócz braw i słów uznania, szkoła otrzymała przepiękne dyplomy i unikatową statuetkę.