Akademia z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, który nierozerwalnie łączy się z promowaniem postaw proekologicznych. W tym roku hasłem Dnia Ziemi była "Ochrona zagrożonych gatunków".

Dnia 16 maja 2019 roku klasa 5g przygotowała apel dla klas 4-6 nawiązujący do tej wspaniałej kampanii. Uczniowie zaprezentowali kilka gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem, które szukają bezpiecznego schronienia. Chcieli w ten sposób głośno zaznaczyć problem wymierania zwierząt na skutek działalności człowieka.

Sobotnie warsztaty muzyczne

11 maja 2019 roku uczestnicy chóru szkolnego "Tra Le Nuvole" mieli możliwość pracowania ze wspaniałymi profesjonalnymi dyrygentami. Pani Oliwia Kaczyńska - absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, poprowadziła rozśpiewanie, a także popracowała z chórem nad dwoma piosenkami. Wiele wspaniałych sztuczek emisyjnych, praca nad ciałem podczas śpiewania z pewnością pozytywnie wpłynęły na umiejętności wokalne młodych artystów.Przez kolejne godziny chórzyści mieli możliwość pracowania  z panem Mateuszem Mularczykiem - absolwentem dyrygentury chóralnej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i studentem prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Oczywiście ciężką pracę umiliły nam przerwy, a w utrzymaniu energii do działania pomogła nam pizza.

To była fantastyczna rozśpiewana sobota dla naszego chóru szkolnego.

"IV Przerwa na czytanie" - akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie

Dnia 09.05.2019 r.  nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "IV Przerwa na czytanie", która to akcja odbywała się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja "ABCXXXI - Cała Polska czyta dzieciom", organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
W naszej szkole akcje czytelnicze odbywały się na hali gimnastycznej, w świetlicach, w bibliotece oraz w poszczególnych klasach, z inicjatywy nauczycieli klas młodszych.
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w O.K. "Arsus"

8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tek okazji Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus zorganizowała uroczyste spotkanie w O.K. "Arsus", na które My - bibliotekarze z SP Nr 382 otrzymaliśmy zaproszenie.
Tego wyjątkowego dnia oprócz gratulacji, życzeń i podsumowania działalności Biblioteki Publicznej zostały wręczone nagrody w dwóch konkursach:
  • "Słoneczna Zakładka 2019"
  • "Wyzwanie książkowe - konkurs Żarliwego Czytelnika".

Spotkanie zakończone zostało koncertem znakomitych polskich muzyków jazzowych - p. Agnieszki Wilczyńskiej i p. Andrzeja Jagodzińskiego.