foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Klasa 5a i 5c na Zielonej Szkole: Mazury - Pisz
 
W dniach 4-6 czerwca 2018 roku uczniowie czterech klas: 4b, 4d oraz 5a i 5c wraz z opiekunami udali się na 3-dniową wycieczkę do miejscowości Pisz położonej na malowniczych Mazurach.
Pierwszy dzień rozpoczął się bardzo wcześnie, ponieważ o godz. 5:30 była zbiórka pod szkołą, gdzie 30 minut później nastąpił wyjazd. Tego dnia w planach był: Gierłoż – Dawny Wolfsschanze, czyli Wilczy Szaniec (miejsce, gdzie mieściła się słynna siedziba Hitlera, ocalałe bunkry i schrony, które można obejrzeć), następnie przejazd do św. Lipki, a tam zwiedzanie Bazyliki i koncert organowy. Po dojechaniu do Hotelu "Roś" i zakwaterowaniu, przyszedł czas na obiad, po którym mogliśmy spalić zbędne kalorie bawiąc się wesoło i grając w różne gry sportowe. A później... kolacja... dyskoteka... i dobranoc.
2 dzień: po śniadaniu, spotkanie  z instruktorami -  zajęcia survivalowe: budowa schronień, szałasów, metody pozyskiwania wody, rozpalanie ognia, survivalowa kuchnia, sposoby maskowania w terenie, rozpoznawanie roślin jadalnych i trujących. Następnie obiad, a po nim  Archer tag (paintball łuczniczy), strzelnica, pakiet gier i zabaw  (6 konkurencji: ślepiec, mega siatkówka, kompas, traf ostatniego, uszczelka, skazaniec). Kolacja.  Dzień zakończyliśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
Zaś trzeciego dnia, zaraz po śniadaniu, pojechaliśmy do Krutyni, gdzie odbył się spływ łodziami po rzece Krutyń, później lekcja ekologiczna w Muzeum Przyrodniczym i powrót do Warszawy.
To była naprawdę świetna wycieczka :-)

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie