foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

VIII Ogólnopolski Festiwal "Szkoła z Klasą 2.0"
 
8 i 9 czerwca 2018 roku uczennice klasy 5b Julia, Alicja i Karolina wraz z koordynatorką programu Justyną Czarnecką brały udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 w Warszawie.

W roku szkolnym 2017/18 w akcji "Szkoła z Klasą" uczestniczyły 96 szkoły z całej Polski. Jest nam niezmiernie miło, że byliśmy w gronie 18 szkół, które zostały zakwalifikowane na festiwal.

Podczas festiwalu zobaczyłyśmy jak pracują w ramach tego programu inne szkoły, ale też mogłyśmy zaprezentować to, co zrobiliśmy w naszej szkole. Reprezentacja szkoły na miejscu pracowała w międzyszkolnych zespołach prowadzonych przez trenera i w obecności eksperta. Naszym zadaniem było zaprezentowanie efektów całorocznej pracy w programie "Szkoła z klasą". Wybrany przez nas obszar działania to "Bezpieczeństwo i zaufanie", a działania w wybranym przez mas obszarze oparte były na pracy zespołowej, nastawione na współdziałanie, badanie potrzeb, wspólne diagnozowanie i rozwiązywanie problemów.

W czasie festiwalu nie zabrakło różnego rodzaju atrakcji. Pierwszego dnia odbyliśmy spacer po Warszawie z przewodnikiem-varsavianistą. Drugiego dnia braliśmy udział w warsztatach Design Thinking. Metoda design thinking ma na celu kreację i wdrażanie w życie innowacyjnych rozwiązań. W oparciu o tę metodę, dzieci stworzyły swoje pierwsze prototypy plecaka, biurka, szafy i krzesła, które potem zaprezentowały wszystkim uczestnikom festiwalu. Wszystkie otrzymały odznakę Junior Design ThinkingSpecialist.

Udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 to dla naszej szkoły ogromne wyróżnienie i nagroda dla całej społeczności szkolnej.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie