foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wolontariusze Akademii Przyszłości - DREAM TEAM

 

 

LIDERKA :)

Nazywam się Ilona i jestem wolontariuszka oraz Liderką w Akademii Przyszłości. Przez 3 lata byłam wolontariuszką w Szlachetnej Paczce i bardzo dobrze to wspominam.

Czemu Akademia?

Po pierwsze uwielbiam pracować z Dziećmi sprawia mi to dużo radości.

Tutaj mogę łączyć to, ponieważ sama mam z tego frajdę, a po drugie wiem, że komuś mogę pomóc dając swój czas i uśmiech. Mam możliwość przekazania tego, co już sama wiem i umiem, ale moja kreatywność również bardzo rozwija się na wspólnych zajęciach z moim podopiecznym :)

Cieszę się, że mam możliwość działać tutaj w tej szkole. Mam wspaniały zespół Wolontariuszy, bez których to na pewno by się nie udało :)


 

KOORDYNATORKA:)

 

Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.

 

Nazywam się Jola – nauczyciel, psycholog, koordynator, wolontariusz Akademii Przyszłości. Bardzo lubię kontakt z drugim człowiekiem – rozmowa, wspólna zabawa. Praca z dzieckiem to moja pasja, daje mi dużo radości i satysfakcji. Uwielbiam czytać książki, sama też piszę :)


 

SYLWIA:)

 

Nazywam się Sylwia. Mam ogromne szczęście, ponieważ jestem nauczycielem, a: "Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!" (B.Conklin).

Poza tym, że mam cudowną klasę, od września, za namową Joli, działam w szkolnym wolontariacie i czerpię z tego wiele radości. Moje dotychczasowe doświadczenie w pracy z dziećmi, dyplom Oligofrenopedagoga oraz Certyfikat Trenera pozwala dodatkowo rozwinąć skrzydła i jeszcze lepiej wspierać swojego Podopiecznego Mojej Wiosny Prywatnie mama cudownej Ewy, mol książkowy i nieśmiało fanka fotografii i pięknych krajobrazów.


 

JULIA:)

 

Mam na imię Julia i jestem studentką drugiego roku psychologii, na ścieżce "mózg - umysł - technologia ". Lubię też rysować i zajmować się wszelkimi pracami twórczymi. Prowadzę także robotykę, również tutaj w szkole, dlatego niektórzy z Państwa mogą mnie kojarzyć.

 

 

 

 


 

DAWID:)

 

Mam na imię Dawid. Jestem Animatorem Zabaw Dla Dzieci i Czasu Wolnego. Mieszkam koło Niepokalanowa, moje hobby to zbieranie kapsli. Uwielbiam coś organizować dla dzieci a zwłaszcza Olimpiady sportowe.

 

 

 


 

SEBASTIAN:)

 

Mam na imię Sebastian. Czasami mam wrażenie, że porywam się na głęboką wodę, nawet nie zawsze do końca świadomie. Ale chyba właśnie to jest jednym z powodów, dla których trafiłem do Akademii Przyszłości! Mimo swojej spontaniczności i roztargnienia zdecydowałem się na coś trochę bardziej wymagającego, co sprowadzi mnie trochę na ziemię, a jednocześnie wyrzuci w kosmos.

Przede mną oto stanęło wyzwanie, aby móc być dla małego człowieka kimś, kogo sam kiedyś chciałbym mieć. Kogoś, kto powie mi, jak wiele jestem w stanie osiągnąć i jak ważne jest żeby w to nigdy nie wątpić. Kogoś, kto pokaże mi, jak fajnie można spędzać czas i jakie to może mieć odbicie w mojej przyszłości. Moją największą pasją jest uczenie się języków obcych i podróżowanie. Myślę, że Akademia spokojnie może kwalifikować się na bycie taką kolejną podróżą - pełną wyzwań, nieprzewidywalną, uczącą, pełną nowych znajomości i przede wszystkim niesamowicie spędzonego czasu!