Projekt pt.: "Exchanging Christmas cards and traditions"

Od  listopada do grudnia  2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0c wraz z uczniami ze świetlicy klas trzecich, wzięły udział w projekcie eTwinning pt. "Exchanging Christmas cards and traditions".

Celem projektu była wymiana własnoręcznie wykonanych  kartek świątecznych między różnymi szkołami w Europie (Włochy, Słowacja, Polska) przy użyciu języka angielskiego do komunikacji oraz opisanie tradycji świątecznych w danym kraju. Dodatkowo w ramach projektu dzieci wykonały różnego rodzaju prace plastyczne, zdobiły świąteczne pierniki, zdobiły bombki, nauczyły się kolędy w języku angielskim oraz została stworzona prezentacja z polskimi potrawami wigilijnymi.

Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji multimedialnej pt.: "Polskie potrawy wigilijne".

Projekt "Dot day"

W miesiącu wrzesień 2019 r. dzieci z oddziału 0c wraz z uczniami ze świetlicy klas trzecich wzięły udział w projekcie eTwinning "Dot day".
W ramach projektu została uczniom przedstawiona i omówiona książka pt. "Kropka" Petera H. Reynoldsa, dzięki, której uczniowie dowiedzieli się skąd wziął swój początek Międzynarodowy Dzień Kropki. W ramach projektu zostały wykonane różnego rodzaju prace plastyczne,gazetka szkolna,  gry dla dzieci oraz sami uczniowie chcąc uczcić ten dzień ozdobili kropkami swoje ręce jak również ubrania. Natomiast w ramach gier towarzyskich organizowane były zabawy np. "Szukamy kropki w sali" .która to sprawiała dzieciom ogromna radość.