foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kl. 4s w teatrze
 
"W szkole trwają przygotowania do balu. W powietrzu unosi się atmosfera euforii. Każdy zastanawia się… kto z kim pójdzie. Michael postanawia wykorzystać okazję i zaprosić Larę, która od dawna mu się podoba. I tu pojawia sie  problem…. Rodziny, z których pochodzą bardzo różnią się od siebie. Michael jest biedny, a Lara bogata. Czy uda im się pokonać stereotyp? Co jest prawdziwą wartością w kontaktach międzyludzkich? Czy inny oznacza gorszy-winny?"

Klasa 4s w dniu 19 listopada 2019 roku obejrzała piękny, szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten poruszał ważne tematy, mówił o tym, że wzajemnie panujące wśród młodzieży hejtowanie, nie jest już modne!

Jedną z atrakcji po spektaklu była możliwość robienia pamiątkowych zdjęć z aktorami. Scenę teatru odwiedziła aktorka Joanna Osyda znana z roli tytułowej w serialu "Majka". Jest członkiem zespołu artystycznego Teatru Powszechnego w Warszawie.

Musical Friends wspiera program #JestemzSOS prowadzony przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Program promuje empatię i tolerancję wśród rówieśników w szkołach w Polsce.
Część dochodu z biletów przeznaczamy na pomoc dla naszych rówieśników, podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Zbiórka darów dla podopiecznych Domów Dzieci w Pęcherach - gmina Piaseczno
 
Klasa 4s uczestniczyła w dobroczynnej akcji mikołajkowej, której celem jest zbiórka upominków świątecznych oraz najbardziej potrzebnych rzeczy dla wychowanków Domu Dzieci w Pęcherach. Uczniowie ofiarowali słodycze, kosmetyki, środki czystości oraz artykuły szkolne aby sprawić dzieciom radość na święta Bożego Narodzenia.
"Jak Dyzio stał się dobrym dzieckiem" - kl. 4c i 4s w teatrze
 
W dniu 21 października 2019 roku klasy 4s i 4c obejrzały wesołą i interaktywną baśń wystawioną przez Teatr Króla – Profilaktyka Uzależnień i Edukacja z Łodzi pt. "Jak Dyzio stał się dobrym Dzieckiem". Bajka opowiadała o przygodach zarozumiałego Dyzia, który obraża wspaniałego Przyjaciela i w zamian
za to na jego głowie wyrastają ośle uczy. Dyzio musi bardzo się starać aby zgubić uszy. Do jego zadań należała: wędrówka do świata dobroci po zaczarowane owoce dzięki którym stanie się prawdziwym uczciwym Dzieckiem. Podczas wędrówki spotykał różne postacie i przeżywał wspólnie z nimi różne przygody. Kiedy już wrócił do domu stał się najfajniejszym i najmądrzejszym Dzieckiem na świecie.
Widownia również przeszła metamorfozę i nie zapomni baśni o niegrzecznym Dyziu, który stał się wspaniałym człowiekiem. W bajce znajdowały się elementy profilaktyki uzależnień i edukacji.
Kl. 4s i 4b na filmie "Wyprawa Magellana"

7 października 2019 roku uczniowie klasy 4s i 4b wybrali się do kina "Cinema 3D Reduta" na film "Wyprawa Magellana". Uczniowie stanęli za sterami największej przygody świata, która wydarzyła się naprawdę i zmieniła wszystko! Poznali najodważniejszą załogę, odkryli najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyli podróż pełną niebezpieczeństw, humoru i miłości. Animowana megaprodukcja przeniosła widzów w każdym wieku prosto na pokład okrętów pod dowództwem Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano. Film powstał z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie