foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warsztaty kulinarne w kl. 2d
 
Klasa 2d brała udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Żywieniowo-Kulinarnej Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu, którego celem było promowanie zdrowego odżywiania się. Każdy uczestnik poznał 10 zasad jak dbać o  zdrowie. Uczniowie bardzo chętnie zrobili pastę z fasoli, kanapki z warzywami oraz koktajl z jarmużu i owoców. Wszystko smakowało wyśmienicie! 
Warsztaty świąteczne w kl. 2e
 
W dniu 11 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 2e, wraz z rodzicami spotkali się na warsztatach świątecznych. Wykonali piękne stroiki, które zostały przekazane na Szkolny Kiermasz Świąteczny. Był to czas spędzony w miłej atmosferze.
Wycieczka mikołajkowa kl. 2d
 
Kilka dni przed wycieczką, wysłaliśmy list z zaproszeniem do świętego Mikołaja, w którym poprosiliśmy Go, aby w tym roku odwiedził nas w Gąsiorowie.
W oczekiwaniu na świętego Mikołaja, Śnieżynki opowiedziały nam o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Wspólnie wykonywaliśmy różne ozdoby choinkowe. Zorganizowaliśmy konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Oprócz tego ozdabialiśmy świąteczne ciasteczka, które mogliśmy zjeść na miejscu albo zabrać ze sobą do domu.
Po pewnym czasie…. nagle… usłyszeliśmy pukanie do drzwi… okazało się, że przyjechał do nas święty Mikołaj. Spotkanie przebiegło miło i zabawnie. Święty Mikołaj opowiadał mam o swojej pracy w Fabryce Prezentów. Dla każdego z nas miał małe niespodzianki, które były świetnym pomysłem. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy Mikołajowi 100lat!!!
Kl. 2a na widowisku "Disney One Ice"
 
Światła nad widownią gasną. Zostają tylko te, skierowane na scenę. Scena jest taflą lodowiska. Zaczyna grać muzyka, a na lód wjeżdżają Kaczor Donald z Myszką Miki. Rozglądając się po publiczności, widać – tysiące dziecięcych buź, szeroko otwarte oczy i usta. To właśnie opisuje naszą ostatnią wycieczkę.
6 grudnia 2019 roku klasa 2a i 3f wraz z wychowawcami wybrała się na wycieczkę na widowisko pt. "Disney – Moc jest w Tobie". Widowisko to zostało przez uczniów przyjęte doskonale, pozwoliło między innymi pierwszy raz zobaczyć w Polsce na lodzie postaci z najpopularniejszego animowanego filmu wszech czasów, "Krainy Lodu" ze studia Disneya. Oprócz księżniczek Anny i Elzy, bałwana Olafa czy handlarza bryłami lodu Kristoffa, mali i duzi widzowie przypomnieli sobie przygody bohaterów klasycznych animacji Disneya: "Pięknej i Bestii", "Małej Syrenki"  i nowoczesnego klasyka "Zaplątanych". Disney One Ice: Magiczny Świat Lodu to jedno z najbardziej imponujących widowisk serii Disney One Ice.
Radość dzieci po powrocie z widowiska była bezcenna. Dzieci przeżywały każdą scenę, klaskały, śpiewały, śmiały się. Jesteśmy pewni, że ten wyjazd na długo zostanie w pamięci uczniów klasy 2a i klasy 3f.
Wróżby andrzejkowe w 2d
 
Wesoła wycieczka, czyli zabawy andrzejkowe pełne tradycyjnych wróżb i magii - pomysłów na wróżbę z kluczem, bucikami, monetami, kwiatami czy tajemniczą numerologię.... 

Wycieczkę rozpoczynała pogadanka, podczas której uczniowie poznały wierzenia i przesądy ludności wiejskiej, a także najpopularniejsze wróżby. Wyposażeni w tę wiedzę dzieci próbowały następnie wraz prowadzącymi zobaczyć swoją przyszłość – lejąc wosk przez dziurkę od klucza, wróżą z grochu, z połówek przekrojonego jabłka, a także z "Tajemniczego pudełka" – wróżki Wełenki. Andrzejki dały możliwość poznania bogatego świata ludowych wierzeń i wróżb.

Teatrzyk Słodziaków z kl. 2d
 
"Wieczorynki Słodziaków, czyli bajki na dobranoc" to cykl opowiadający o przygodach wesołej szóstki Słodziaków z leśnej polany. Mieliśmy okazje zaprezentowania przez naszych klasowych aktorów krótkiego przedstawienia. Jestem z Was dumna!!! Brawo!
Warsztaty ASTRO-FUN - kl. 2d
 
"Astro-FUN!" to interaktywne zajęcia, w których uczniowie aktywnie uczestniczą poprzez udział w ciekawych pokazach programów komputerowych, stron www i aplikacji poświęconych astronomii i badaniom kosmosu.
Zajęcia są przygotowane przez zawodowych astronomów z przygotowaniem pedagogicznym. Gwarantują wysoką wartość merytoryczną dostosowaną do poziomu i możliwości uczniów wszystkich klas, zarówno pod względem zakresu, tematyki, jak i formy. Zajęcia są ciekawym uzupełnieniem lekcji poświęconych zagadnieniom z zakresu astronomii lub niecodzienną formą rozbudzania zainteresowań uczniów otaczającym światem i naukami przyrodniczymi.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie