foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wycieczka kl. 2c i 2g do "Magicznych Ogrodów"

 

Klasa 2d poznaje różne zawody

Naszą salę odwiedził Wyjątkowy Gość - Pilot. Opowiedział nam o początkach lotnictwa i zasadach panujących w tym zawodzie. Mogliśmy zadając pytania dowiedzieć się szczegółów dotyczących wykonywania tej pracy.

Wycieczka kl. 2d do Sochaczewa

24 maja 2019r. wybraliśmy się na wycieczkę do Sochaczewa. Odwiedziliśmy Muzeum Kolei Wąskotorowej. Podczas tego wyjazdu poznaliśmy największą ilość zabytkowego taboru wąskotorowego w Europie. Mieliśmy możliwość podróżowania pociągiem Retro. Odbyliśmy spacer po Puszczy Kampinowskiej słuchając ciekawych informacji o florze i faunie tego miejsca. Na koniec piknikowaliśmy na łonie natury. Każdy z nas mógł samodzielnie upiec kiełbaskę przy ognisku. Ten czas z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Klasa 2b i 2d w Teatrze Syrena

24 kwietnia 2019r. wybraliśmy się do Teatru Syrena na spektakl "Dzieci z Bullerbyn". Było to ciekawe i pouczające spotkanie zachęcające do spotkania z lekturą.

Warsztaty wielkanocne w kl. 2c
 
W kwietniu wspólnymi siłami zorganizowaliśmy warsztaty wielkanocne podczas,których szyliśmy z filcu ozdoby w kształcie pisanek, instruowała nas w tym mama Nataszy pani Adrianna. Następnie śpiewaliśmy i graliśmy piosenki o barankach, zajączkach i wielkanocnym koszyczku. Razem przygotowaliśmy sałatkę i pastę jajeczną. Nakarmieni pysznymi potrawami i sztuką wróciliśmy do domów pełni świątecznych inspiracji.
Światowy Dzień Autyzmu w kl. 2f
 
„Autyzm wprowadza zmysły w błąd”   
 
W czwartek, 2 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu. Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem, nauczyciele wspomagający  przygotowali dla chętnych klas zajęcia. Klasa 2f uczestniczyła w takich warsztatach. Nauczyciele  wyjaśniali czym jest autyzm, jakie są jego objawy i jak się zachować kiedy spotkamy osobę dotkniętą autyzmem. Dzięki takim zajęciom będziemy bardziej tolerancyjni dla osób dotkniętych chorobą.
 
Bardzo dziękujemy pani Magdalenie Wancerz za interesująca lekcję.
Sadzonki w kl. 2f
 
Uczniowie kl. 2f założyli własną uprawę pietruszki. Założyli dzienniczki obserwacji rozwoju rośliny, w których codziennie odnotowują zaobserwowane zmiany. Teraz z niecierpliwością oczekują na efekty swojej wspólnej pracy.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie