foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wielkanocne pisanki z klasy 2a

Na lekcji plastyki, z przygotowanych kraszanek w tradycyjny sposób tj. kolorując wydmuszki na jeden kolor, tworzyliśmy kolorowe pisanki. Do zabawy kraszenia, pisania wzorków i naklejania dołączyli nawet rodzice. Prezentacja wielkanocnych jajek wygląda wspaniale. Wykorzystamy je do ozdobienia koszyczka i stołów wielkanocnych.                                                            Życzymy wszystkim Nauczycielom, pracownikom szkoły, koleżankom, kolegom i rodzicom dużo zdrowia, wielkanocnej radości i dobroci płynącej z  Waszych serc wobec Tych, którzy Was wokół otaczają. 

Spotkanie z klasową poetką i pisarką z 2a
 
Ogromnie jesteśmy dumni z naszej koleżanki Matyldy, która została klasową poetką, pisząc wiersze oraz prawdziwą pisarką, autorką książki w formie zbioru opowiadań. Matylda jest też ilustratorką własnej twórczości. Zachęcamy do przeczytania zaprezentowanych utworów literackich. Matylda zgłosiła się do udziału w XV Dzielnicowym Konkursie Literackim "Ursuska Szuflada Małolata".
Życzymy jej pomysłów na kolejne utwory i mnóstwo czytelników.
Wiosna w kl. 2d
 
Uczniowie klasy 2d nie mogli doczekać się nadejścia wiosny :) W związku z tym, w swoich domach założyli hodowle fasoli, którą skrupulatnie obserwowali i zapisywali swoje spostrzeżenia :) Na odegnanie zimy przygotowali również piękne Eko-Marzanny :)
Pierwszy dzień wiosny online w klasie 2a
 
21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wiosnę przywitaliśmy na zielono z "ogródkiem na parapecie". Zakładając hodowle roślin, zrealizowaliśmy projekt przyrodniczy. Były to głównie: zioła, mini warzywa w postaci kiełków warzyw oraz kwiaty, które będą piękną ozdobą stołów i dodatkiem do potraw w wielkanocne święta. Praca przyrodniczo – badawcza prezentuje się bardzo okazale!
Pracownia lalkarska w 2d

W klasie 2d obecnie omawiamy temat teatru. Poznajemy różne znaczenia słowa teatr, rodzaje teatrów oraz zawody związane z teatrem. W miniony piątek poznawaliśmy specyfikę teatru kukiełkowego. Na koniec zajęć zamieniliśmy się w lalkarzy i wykonaliśmy własne kukiełki z drewnianych łyżek :)

Piramidy żywności w 2d

W ubiegłym tygodniu w klasie 2d rozmawialiśmy na temat zdrowia. Omówiliśmy czym jest zdrowie i jak należy o nie dbać. Poznaliśmy najważniejsze witaminy i zasady zdrowego odżywiania. Podsumowaniem naszych lekcji było stworzenie przez dzieci piramidy żywności :)

Morsy z klasy 2a

Bardzo cieszymy się, że znów możemy chodzić na zajęcia nauki pływania. Uważnie wykonujemy polecenia instruktora, by jak najszybciej czuć się swobodnie w wodzie oraz zdobyć umiejętności w sprawnym pływaniu. Pływanie ma ogromny wpływ na naszą sprawność fizyczną, a tym samym na nasze zdrowie i siłę oraz chęci do nauki. Jak mówi przysłowie "W zdrowym ciele, zdrowy duch".

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie