foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Morsy z klasy 2a

Bardzo cieszymy się, że znów możemy chodzić na zajęcia nauki pływania. Uważnie wykonujemy polecenia instruktora, by jak najszybciej czuć się swobodnie w wodzie oraz zdobyć umiejętności w sprawnym pływaniu. Pływanie ma ogromny wpływ na naszą sprawność fizyczną, a tym samym na nasze zdrowie i siłę oraz chęci do nauki. Jak mówi przysłowie "W zdrowym ciele, zdrowy duch".

Pracowity luty 2c

Po długiej nieobecności w szkole i zdalnym nauczaniu, z wielką radością, spotkaliśmy się ze sobą. Zima nas w tym roku rozpieszcza, więc nie mogło się obyć bez wspólnych zabaw na śniegu. Bal karnawałowy, bez wychodzenia z sali lekcyjnej i w dystansie od innych, też może być fantastyczną zabawą. Każdy uruchomił wyobraźnię i maminą szafę, żeby przygotować karnawałowy strój. Tego dnia mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę. Odwiedził nas Strażnik Miejski. Uczył nas, jak odróżnić prawdziwą osobę od przebierańca, który chciałby zrobić nam krzywdę. Tłusty czwartek to słodyczowe szaleństwo. Oprócz zdrowych kanapek, musów, owoców, w "śniadaniówkach" znalazły się wielkie, tłuste pączuszki, mniam. Czy ktoś spróbował zjeść pączka i nie oblizać buzi? My próbowaliśmy, ale tego nie da się zrobić. Walentynki to kolejne szaleństwo w lutym. Przygotowaliśmy własnoręcznie gorące serca dla tych, którzy są dla nas najważniejsi. Zwijanie "ślimaczków" z papieru to żmudna praca, ale ten trud dał wspaniały efekt. Luty niedługo się skończy i zima ustąpi miejsca kolejnej porze roku. Próbowaliśmy ten bajkowy czas zatrzymać, tworząc makiety obszarów polarnych w cudownych biało-błękitnych kolorach z błyszczącymi elementami zastępującymi skrzący się śnieg. Zostaną z nami na dłużej, tak, jak wspomnienia z bardzo pracowitego lutego.

Drzewo genealogiczne – ciekawa lekcja w klasie 2a

Bardzo zaciekawiła nas lekcja związana z tworzeniem drzewa rodowego. Jest to bardzo żmudna praca, związana z gromadzeniem wiedzy o przodkach rodziny. Drzewa rodowe, które wykonali uczniowie z naszej klasy zasługują na wyróżnienie. Dzieci: Zosia, Matylda, Joasia oraz Ignacy, Filip i Szymon bardzo się napracowali nad wykonaniem prac, które nam zaprezentowali. A była to praca dla chętnych!!!

Zimowy krajobraz w kl. 2d
 
Dzieci z klasy 2d uwielbiają zajęcia plastyczne! Wykorzystując ich kreatywność i zaangażowanie tworzymy prawdziwe dzieła sztuki :) Tym razem postanowiliśmy wykonać zimowy krajobraz przy użyciu białej kredy. Wyszły nam przepiękne prace! :)
Światowy Dzień Kota w kl. 2f

17 lutego miał miejsce Światowy Dzień Kota. Tego dnia uczniowie z klasy 2f wykonali parce plastyczne, które przypominały nam o tym, kto jest głównym bohaterem tego dnia. Niektórzy z nas wyklejali szablony wydartymi kawałkami kolorowego papieru. Pozostali uczniowie wykonali głowy kotów, które składały się ze złożonych kolorowych kartek. W nagrodę tego dnia każdy otrzymał dyplom oraz kolorowankę, na której były... koty.

Najzimniejsze miejsca na ziemi - kl. 2d
 
W klasie 2d rozpoczęliśmy cykl zajęć o biegunach: północnym i południowym. W związku z tym przygotowaliśmy prezentacje na temat najzimniejszych miejsc. Dowiedzieliśmy się, że na biegunie północnym znajduje się Arktyka, na biegunie południowym Antarktyda, a najzimniejsze miasto na świecie to Jakuck :)
Walentynki w klasie 2d
 
W miniony poniedziałek w klasie 2d obchodziliśmy Walentynki :)
Wspólnie wykonywaliśmy serduszka z origami.
Tego dnia postanowiliśmy pisać do siebie miłe rzeczy na kolorowych kartkach. Na koniec dnia każdy otrzymał kartkę :)

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie