foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Uczennica kl. 5c Laureatką w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InstaLogik
 
SUPER WIADOMOŚĆ - Dorota Kajka uczennica kl. 5c została laureatką III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InstaLogik.

Gratulacje!

Dzień Bezpiecznego Internetu w kl. 5s

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (9 lutego 2021 roku) w naszej szkole przeprowadzono na lekcjach informatyki oraz godzinach wychowawczych cykl zajęć mających na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie uczniów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Również uczniowie kl. 5s przyłączyli się do akcji i w ramach lekcji informatyki wykonali plakat dot. Dnia Bezpiecznego Internetu. 

"Z wizytą na Olimpie" - kl. 5s
 
3 lutego 2021 r. w klasie 5s odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego.

Uczniowie w ramach projektu "Z  wizytą na Olimpie" mieli przygotować krótką prezentację wybranego przez siebie boga greckiego, następnie wcielić się w dane bóstwo i opowiedzieć o nim, zachowując narrację pierwszoosobową.

Ponieważ zajęcia odbywały się online, zadaniem uczniów było nagranie filmików, na których to oni byli bogami.

Na lekcji cała klasa zobaczyła wyniki pracy kolegów i koleżanek, którzy podjęli się wykonania zadania. Na nagraniach można było ujrzeć Hadesa, Posejdona, Apollina, Demeter, Afrodytę i Atenę. Piękne stroje, atrybuty i ciekawe historie sprawiły, że filmiki oglądało się z wielką przyjemnością. 

Przy ocenie brana była pod uwagę zgodność z tematem, poprawność merytoryczna,
sposób prezentacji (np. płynność i swoboda wypowiedzi, mówienie z pamięci), przestrzeganie limitu czasu, kreatywność (np. przebranie, wykonanie atrybutów danego bóstwa) oraz zaciekawienie odbiorców. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i otrzymali bardzo wysokie oceny.

Lekcja była jednocześnie wspaniałą formą powtórzenia przed zbliżającym się sprawdzianem z mitologii.

"Przyrodniczy Lapbook"
 
W trakcie pracy zdalnej w miesiącu styczniu uczniowie klas 5 wykazali się ogromną kreatywnością i przygotowali przyrodnicze lapbooki. Zaczerpnęli z literatury mnóstwo dodatkowej wiedzy oraz ciekawostek, którymi postanowili podzielić się z innymi uczniami naszej szkoły. Sami zobaczcie jak fantastycznie wyglądają pracę w ich wykonaniu.
Gratuluję pomysłowości i zachęcam do obejrzenia filmu "Przyrodnicze lapbooki".
Zabawy mikołajkowe w klasie 5s

Szkolenie sportowe w klasie 5s to nie tylko  ćwiczenia ale i zabawa.  Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Zorganizowane zostały wyścigi rzędów i gry zespołowe.

Obchody Dnia Niepodległości w klasie 5s
 

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie