foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Owocowe jeżyki w kl. 1d
 
08.11.19 r. w klasie 1d w ramach edukacji prozdrowotnej dzieci wspólnie wykonywały zdrowy podwieczorek. Efektem pracy były przepyszne owocowe jeżyki :)
Kl. 1d w Straży pożarnej

31.10.19 r. klasa 1d odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną w Ursusie. Podczas spotkania dzieci poznały zawód strażaka, miały okazję obejrzeć z bliska oraz wsiąść do wozu strażackiego. Następnie wspólnie z Panią Policjantką oraz Panem Strażnikiem Miejskim poznały zasady bezpiecznego poruszania się na ulicy, przypomniały sobie telefony alarmowe oraz dowiedziały się jak należy się zachować, gdy zaczepia je osoba nieznajoma.

Innowacja w kl. 1d

Od września 2019 roku w klasie 1d wprowadzona została innowacja pedagogiczną "Rozwijamy się przez ruch-gimnastyka z elementami ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne". Zajęcia prowadzi wychowawca klasy Pani Paulina Markiewicz.
Metoda Weroniki Sherborne stymuluje zarówno rozwój motoryczny dziecka, jak również rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy.
Podczas zajęć dzieci poznają swoje ciało i uczą się kontrolować jego ruchy.
Głównym celem zajęć jest wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka oraz harmonijnego funkcjonowania wszystkich sfer: poznawczej, emocjonalnej, społecznej i ruchowej.

Kl. 1d w Arsusie

21 października 2019 roku klasa 1 D była w Ośrodku Kultury Arsus na przedstawieniu "Jak Dyzio stał się dobrym dzieckiem". Był to spektakl z elementami profilaktyki. Dzieci z zaciekawieniem śledziły przemianę Dyzia. Po spektaklu dzieci w klasie omówiły zachowanie chłopca i wspólnie wyciągnęły wnioski z przedstawienia.

Kl. 1c w Teatrze Capitol
 
8 października 2019 roku wybraliśmy się do Teatru Capitol na spektakl "Piotruś Pan".

Dzięki tej wycieczce podnosiliśmy nasze kompetencje kulturalne w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze, mieliśmy możliwość kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo oraz mogliśmy doświadczyć kultury i estetyki żywego słowa. Po obejrzanym spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących pracy aktora oraz osób zaangażowanych w tworzenie teatru. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę o nowe pojęcia. Ta wyjątkowa lekcja z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie