foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wycieczka kl. 1g do Farmy Iluzji

Wycieczki uczniów klasy 1g do Farmy Iluzji odbyła się dnia 05.06.2019 roku. Była zabawa, śmiech i radość .

Wycieczka klasy 1g do Sochaczewa

Dnia 24.05.2019 roku odbyła się wycieczka do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

W programie wycieczki było zwiedzanie muzeum Kolei, przejazd pociągiem retro do Puszczy Kampinoskiej, krótki spacer po Puszczy, przejazd na ognisko i pieczenie kiełbasek. 

Matematyka inaczej - kl. 1e
 
Klasa 1e przez luty, marzec i kwiecień bardzo polubiła lekcje matematyki, szczególnie gdy są prowadzone w formie zabawy.
Klasa 1a realizuje projekt "Mali detektywi"

Uczniowie klasy 1a realizując projekt "Mali detektywni" fundacji Uniwersytet Dzieci, którego patronem honorowym jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, wzięli udział w zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu. W obecnych czasach bardzo ważne jest, aby dzieci wiedziały jak bezpiecznie poruszać się po internecie i na jakie zagrożenia mogą być narażone, gdy niewłaściwie z niego korzystają. Dzieci dowiedziały się między innymi, że wszystko co robimy w internecie pozostawia po sobie ślad.

Wycieczka kl. 1a do castoramy

Dzieci z klasy 1a dn. 22 marca 2019r. wzięły udział w warsztatach "Majsterkowo" w Castoramie. Dzieci wysłuchały informacji przekazanych przez Panią prowadzącą zajęcia, a następnie przystąpiły do pracy. Przy wskazówkach pracownika Castoramy we właściwy sposób, krok po kroku łączyły deski wbijając gwoździe młotkiem, tworząc w ten sposób samodzielnie skrzynki. Na koniec każdy pomalował swoją skrzynkę według własnego pomysłu. Pani prowadząca warsztaty oprowadziła dzieci po sklepie, prezentując jego asortyment, który można w nim zakupić. Dzieci chętnie przetestowały kilka rzeczy.

Wycieczka kl. 1e do Gąsiorowa
 
Klasa 1e, aby poznać tradycje i zwyczaje wielkanocne pojechała na wycieczkę do wsi Gąsiorowo, gdzie w młynie wszystkiego się dowiedzieli. Wykonali także piękne pisanki oraz samodzielnie zrobili pierogi. Był też czas na zabawę i obcowanie z wiosenną przyrodą.
Wiosenne kanapki w klasie 1e
 
Nic lepiej nie smakuje jak samodzielnie zrobione jedzenie!
Klasa 1e dn. 16 kwietnia 2019 roku przygotowała wiosenne kanapki na wspólne Wielkanocne śniadanie.
 
Było pysznie:)

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie