foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wiosna w kl. 1d
 
Nadszedł marzec, a wraz z nim długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna.
Uczniowie klasy 1d już nie mogę się jej doczekać.
Jako, że lubimy działać wspólnie, postanowiliśmy przygotować powitanie dla Pani Wiosny :)
Każda grupa przygotowała wiosenny plakat i wiersz o tematyce wiosennej.
Teatrzyki w klasie 1d
 
Uczniowie klasy 1d na każdym kroku zaskakują swoją kreatywnością. Tym razem postanowili urządzać teatrzyki kukiełkowe dla całej klasy. Tematyka była dowolna, od wierszy i bajek, po całkowitą improwizację :)
Każde przedstawienie posiadało jednak warty zapamiętania morał.
Zwierzęta zimą - kl. 1d

Uczniowie klasy 1d nie są obojętni na losy zwierząt podczas zimy.
W ramach klasowego projektu przygotowywali prezentacje na temat spędzania zimy przez zwierzęta leśne i ptaki.
Wykonali również przepiękne karmniki, które zostaną umieszczone na terenie szkoły.

Wigilijne spotkanie w kl. 1a

20 grudnia 2019 r. był niezwykłym dniem dla naszej klasy. Spotkaliśmy się z p. Bogusią i rodzicami, by przedstawić świąteczną inscenizację słowno – muzyczną i wspólnie pokolędować. Śpiewanie kolęd wypadło wspaniale. Słodki poczęstunek był przyjemnością. Potem wzięliśmy udział w szkolnym koncercie świątecznym, na którym śpiewaliśmy z kolegami i koleżankami klas 1 kolędę "Wśród nocnej ciszy". Był to wyjątkowy dzień, który rozpoczynał świąteczny czas bożonarodzeniowy.

Umiemy się zdrowo odżywiać - klasa 1a

19 grudnia 2019 roku wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych. Chcieliśmy powiększyć swoje wiadomości i umiejętności żywieniowe. Na zajęciach robiliśmy z warzyw i owoców: sałatki, koktajle a nawet pastę na chlebek. Ciekawostką była marchewka w kolorze buraczka i o smaku marchewkowym oraz pasta z fasoli i duszonej cebulki. Wszystko było przepyszne, bo oczywiście musiała się odbyć degustacja wykonanych smakołyków. Organizatorami zajęć byli przedstawiciele Centrum Edukacji Żywieniowej pod patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Świąteczne warsztaty w kl. 1d
 
Świąteczne warsztaty to dla klasy 1d już taka mała tradycja. Jak co roku przed Świętami dzieci i rodzice wspólnie przygotowują świąteczne ozdoby. W tym roku 13 grudnia przygotowywaliśmy stojaki i bombki z kaszą i makaronem. Spotkaniu towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. 
Klasa 1d w Teatrze Syrena
 
11 grudnia 2019 roku klasa 1d odbyła wycieczkę do Teatru Syrena na spektakl "Dzieci z Bullerbyn". Podczas przedstawienia wszyscy przenieśli się do małej wioski, by wspólnie z bohaterami przeżyć ich przygody. Spektakl zachwycił wszystkich małych widzów i zachęcił do przeczytania książki, by poznać wszystkie przygody pomysłowych dzieciaków

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie