foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kl. 7a i 7c na warsztatach edukacyjnych #zdrowynawyk
 
W dniu 15.01.2020r. uczniowie klasy 7a i 7c, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "#zdrowynawyk", organizowanych przez grupę młodych pasjonatów zdrowego trybu życia, studentów SGGW. W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się jak w prosty sposób przygotować zdrowy posiłek, zaimplementować ruch do codziennych aktywności i podnieśli swoją świadomość żywieniową.
Klasy 7b i 7c na Musicalu Friends
 
14 stycznia 2020 roku klasy 7b i 7c wraz z opiekunami miały niepowtarzalną przyjemność uczestniczyć w fantastycznym widowisku artystycznym. W Teatrze Capitol podziwialiśmy musical Friends. Młodzi artyści bardzo obrazowo przedstawili nam problemy z jakimi boryka się wielu nastolatków. Występ wzbogacony został o znakomite pokazy akrobatyczne, wokalne i taneczne - choreografia na medal.
Zwieńczeniem widowiska była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z aktorami i warsztaty prowadzone przez Panie wolontariuszki SOS Wiosek Dziecięcych. 
Wycieczka wzbogaciła nas mentalnie nie tylko poprzez znakomity pokaz artystyczny, ale także dzięki bardzo dobrej lekcji życia i z życia.
Kl. 7b w Żelazowej Woli
 
W dniu 10 grudnia 2019 roku klasa 7b odwiedziła dom, w którym urodził się Fryderyk Chopin i park wokół niego w Żelazowej Woli. Następnym punktem było Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich z rzeźbionymi ruchomymi figurami w Sromowie. W ostatnim etapie wycieczki uczniowie uczestniczyli w warsztatach tkackich, gdzie poznali budowę oraz sposób pracy na krosnach.
Jesienny Test Coopera dla wszystkich - przedstawiciele kl. 7a
 
5 października 2019 roku przedstawiciele klasy 7a wzięli udział w niecodziennym, wydarzeniu promującym zdrowy styl życia - Jesiennym Teście Coopera dla Wszystkich, który odbył się  na stadionie OSIR URSUS przy ul. Sosnkowskiego 3 w Warszawie. Test ten to jedna z prób wysiłkowych, która pomaga określić swoją formę. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie przebytego w ciągu 12 minut dystansu  Nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki. Przedstawiciele klasy 7a biorący udział w akcji otrzymali pamiątkową koszulkę oraz dyplom.
Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie 7a
 
4 października 2019 roku na lekcji matematyki uczniowie klasy 7a obchodzili IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości w przyjemny, niecodzienny sposób. Chętni  grali w grę "Królowa skakanki". Każdy zawodnik mógł skakać na skakance. Wykonując przeskoki przez skakankę podawał poprawne odpowiedzi na zadane iloczyny. Wszyscy uczniowie wyciągali losy z tabliczką mnożenia oraz rozwiązywali łamigłówki z konkursu "Ekspert Tabliczki Mnożenia". Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie