foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lekcja historii w Muzeum Powstania Warszawskiego
 
22 stycznia 2020 roku klasa 6g wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję Dzieci walczącej stolicy. Było to niesamowite spotkanie, podczas którego poznaliśmy, jaki był los dzieci i młodzieży w czasie niemieckiej okupacji w Warszawie oraz jakie zadania nałożyło na nich Powstanie Warszawskie. Z zapartym tchem słuchaliśmy, oglądaliśmy i zwiedzaliśmy. Muzeum rozbudziło w nas ciekawość poznawania historii naszego miasta oraz uświadomiło, jakimi szczęściarzami jesteśmy, że żyjemy w czasie pokoju.
Klasa 6a na Musicalu Friends
 
14 stycznia 2020 roku klasa 6a wraz z opiekunami miała niepowtarzalną przyjemność uczestniczyć w fantastycznym widowisku artystycznym. W Teatrze Capitol podziwialiśmy musical Friends. Młodzi artyści bardzo obrazowo przedstawili nam problemy z jakimi boryka się wielu nastolatków. Występ wzbogacony został o znakomite pokazy akrobatyczne, wokalne i taneczne - choreografia na medal.
Zwieńczeniem widowiska była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z aktorami i warsztaty prowadzone przez Panie wolontariuszki SOS Wiosek Dziecięcych. 
Wycieczka wzbogaciła nas mentalnie nie tylko poprzez znakomity pokaz artystyczny, ale także dzięki bardzo dobrej lekcji życia i z życia.
Wigilia w kl. 6a
 
20 grudnia, przed dłuższą przerwą świąteczną, klasa 6a zasiadła wspólnie przy wigilijnym stole. Czas ten spożytkowaliśmy śpiewając kolędy i zajadając tradycyjne, świąteczne przysmaki. Był to doskonały moment by podsumować rok 2019 i życzyć sobie wzajemnie wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku! 
Świąteczne spotkania w kl. 6i
 
 
Kl. 6j w Żelazowej Woli
 
W dniu 10 grudnia 2019 roku klasa 6j odwiedziła dom, w którym urodził się Fryderyk Chopin i park wokół niego w Żelazowej Woli. Następnym punktem było Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich z rzeźbionymi ruchomymi figurami w Sromowie. W ostatnim etapie wycieczki uczniowie uczestniczyli w warsztatach tkackich, gdzie poznali budowę oraz sposób pracy na krosnach.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie