foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kl. 6f i 6g w Centrum Nauki Kopernik

16 października 2019 roku klasy 6f i 6g odwiedziły Centrum Nauki Kopernik aby wzbogacić swoją wiedzę o świecie nauki i techniki.

W Strefie Eksperymentowania odkrywaliśmy, doświadczaliśmy i doskonale się bawiliśmy. Centrum zapewnia ponad 300 atrakcji dla każdego. Mogliśmy przetestować nasze zmysły, zmierzyć wzrost, rozpiętość ramion, długość stopy a nawet palca. Mogliśmy również przetestować nasz wzrok oraz podatność na iluzje.

Poznawaliśmy też mechanizmy wielu zjawisk fizycznych. Były eksponaty związane z falami, prądem, płynami czy zjawiskami chaotycznymi. Spacerowaliśmy również z żyroskopową walizką, budowaliśmy magnetyczny most a także zadziwiały nas możliwości obrotowego stolika. Mogliśmy również dowiedzieć się, za co Einstein dostał nagrodę Nobla.

Czas w Centrum Nauki minął bardzo szybko i już planujemy kolejną wycieczkę, tym razem do innej części "Kopernika" – planetarium.

Kl. 6b i 6j na filmie "Wyprawa Magellana"

7 października 2019 roku uczniowie klasy 6b i 6j wybrali się do kina "Cinema 3D Reduta" na film "Wyprawa Magellana". Uczniowie stanęli za sterami największej przygody świata, która wydarzyła się naprawdę i zmieniła wszystko! Poznali najodważniejszą załogę, odkryli najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyli podróż pełną niebezpieczeństw, humoru i miłości. Animowana megaprodukcja przeniosła widzów w każdym wieku prosto na pokład okrętów pod dowództwem Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano. Film powstał z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła.

Dzień Chłopaka w kl. 6g
 
30 września to Dzień Chłopaka. Dziewczyny z klasy 6g pamiętały o swoich kolegach i przygotowały drobne upominki.

Chłopaki wyglądają na zadowolonych.
Pożegnanie lata klas 6f i 6i

Początek Roku Szkolnego dla klas 6i oraz 6f rozpoczął się fantastyczną przygodą. Uczniowie mieli okazję wyruszyć na wycieczkę, która pozwoliła złapać jeszcze letnie promienie słońca, poobcować z naturą oraz odkryć sekrety ziół.  Mieli okazję poznać faune i florę Puszczy Białowieskiej, która  z pewnością jest przyrodniczym sercem Podlasia– dumny, prastary las, który niejedno już widział i przetrwał, ciągle trwając i chroniąc swoje najcenniejsze przyrodnicze skarby

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie