foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Pisanki, kraszanki... w kl. 6m
 
Tradycja malowania jaj jest bardzo stara. Ten zwyczaj zanany był już w czasach cesarstwa rzymskiego.
Nazwy barwionych jaj wielkanocnych pochodzą od sposobu, w jaki zostały wykonane – i tak mamy: malowanki, rysowanki, kraszanki oraz pisanki. Można użyć wyobraźni i stworzyć niesamowite dzieła sztuki.
Spójrzcie, jak to zrobili uczniowi z klasy 6m.
Uczniowie kl. 6d tworzą kartki wielkanocne

W ramach lekcji informatyki, uczniowie klasy 6d mogli zaprezentować swoje umiejętności tworzenia ciekawych obrazków w programie graficznym. Efektem finalnym było wykonywanie w programie GIMP kartki wielkanocnej. Pracowali z zapałem i wielkim zaangażowaniem, dzięki czemu każda kartka jest inna i oryginalna :-)

Kartki wielkanocne wykonane przez uczniów kl. 6m

Tuż przed świętami, na lekcji informatyki, uczniowie kl. 6m stworzyli w programie GIMP niezwykle ciekawe kartki wielkanocne.

Zapraszamy do ich obejrzenia, bo naprawdę warto ;-)

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!

Zapraszamy do naszego świata wiosny, do przebiśniegów, zielonej trawy, a na koniec do krótkiego, ale jakże cudownego filmu w wykonaniu uczniów z klasy 6m.
Tłusty Czwartek w kl. 6g

Przyjemne z pożytecznym nie jest już tylko teorią. Podczas zajęć plastyki, wykorzystując pojęcie perspektywy, wykonaliśmy magiczne prace. Tłusty Czwartek w tym roku nie był już taki sam, jak poprzednie. Zachęcamy do obejrzenia najciekawszych prac.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie