foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kl. 6b i 6j w kinie "Atlantic"
 
W dniu 9 marca 2020 roku klasy 6b i 6j odwiedziły kino "Atlantic". Celem naszej wizyty było obejrzenie filmu dokumentalnego "Nasze miejsce na ziemi".
Film jest niesamowity, każdy powinien go obejrzeć. Tak rzadko zastanawiamy się skąd pochodzą owoce, warzywa, jaja, a także mięso, które spożywamy. Kupujemy, zjadamy i potem znowu wybieramy się na zakupy.
Film pięknie pokazuje jak dużo musimy nauczyć się jeszcze, aby zrozumieć otaczającą nas naturę i zależności w niej zachodzące. Ten film uświadamia, że jesteśmy częścią otaczającego nas świata i powinniśmy współistnieć z nim, wspierać go, a nie wciąż niszczyć swoimi codziennymi decyzjami. Łańcuch pokarmowy, krąg życia czy taniec współzależności – to właściwe określenia głównego przesłania filmu. Polecamy wszystkim, zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Lekcja historii w Muzeum Powstania Warszawskiego
 
22 stycznia 2020 roku klasa 6g wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję Dzieci walczącej stolicy. Było to niesamowite spotkanie, podczas którego poznaliśmy, jaki był los dzieci i młodzieży w czasie niemieckiej okupacji w Warszawie oraz jakie zadania nałożyło na nich Powstanie Warszawskie. Z zapartym tchem słuchaliśmy, oglądaliśmy i zwiedzaliśmy. Muzeum rozbudziło w nas ciekawość poznawania historii naszego miasta oraz uświadomiło, jakimi szczęściarzami jesteśmy, że żyjemy w czasie pokoju.
Klasa 6a na Musicalu Friends
 
14 stycznia 2020 roku klasa 6a wraz z opiekunami miała niepowtarzalną przyjemność uczestniczyć w fantastycznym widowisku artystycznym. W Teatrze Capitol podziwialiśmy musical Friends. Młodzi artyści bardzo obrazowo przedstawili nam problemy z jakimi boryka się wielu nastolatków. Występ wzbogacony został o znakomite pokazy akrobatyczne, wokalne i taneczne - choreografia na medal.
Zwieńczeniem widowiska była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z aktorami i warsztaty prowadzone przez Panie wolontariuszki SOS Wiosek Dziecięcych. 
Wycieczka wzbogaciła nas mentalnie nie tylko poprzez znakomity pokaz artystyczny, ale także dzięki bardzo dobrej lekcji życia i z życia.
Wigilia w kl. 6a
 
20 grudnia, przed dłuższą przerwą świąteczną, klasa 6a zasiadła wspólnie przy wigilijnym stole. Czas ten spożytkowaliśmy śpiewając kolędy i zajadając tradycyjne, świąteczne przysmaki. Był to doskonały moment by podsumować rok 2019 i życzyć sobie wzajemnie wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku! 
Świąteczne spotkania w kl. 6i
 
 

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie