foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Prymkowe kolędowanie
 
Zespół wokalny "Prymki", w skład którego wchodzą uczniowie klasy 5g oraz 3c, ciężko pracują na próbach, by 6 grudnia zaśpiewać cudownie na koncercie "Mali Maleńkiemu", na który serdecznie zapraszamy na dyżur 18.00 do Arsusa.
Sielsko i anielsko w 3c
 
Zawitał do naszych domów grudzień. Zaczął się wietrznie i deszczowo, choć kojarzy się nam z białym puchem, pachnącym świerkiem i zbliżającymi się świętami.
Postanowiliśmy rozpocząć już przygotowania do świąt i przywołaliśmy do naszej klasy kolorowe anioły. Od razu zrobiło się jakoś radośniej i milej. Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta...
Leśne przygody w kl. 3c i 3f

Dnia 20 listopada 2019 nasze klasy wybrały się w magiczne miejsce do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. 
Poznaliśmy las z zupełnie innej strony, niż widzimy do spacerując. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek dotyczących żyjących tam zwierząt.
To czego uczyliśmy się w szkole teraz mogliśmy dotknąć, posłuchać czy powąchać.
Śniadanie z okazji Święta Niepodległości w kl. 3g
 
Klasa 3g uczciła Święto Niepodległości wspólnym przygotowaniem zdrowego, świątecznego śniadania w barwach narodowych. Dzieci były ubrane w stroje galowe oraz przyozdobione kotylionami. Po uroczystym śniadaniu dzieci udały się do hali sportowej w celu odśpiewania ze wszystkimi uczniami SP 382 hymnu państwowego. 
Świat barw w kl. 3c
 
Wiemy już, że ogólnie przyjętym jest, że są trzy podstawowe kolory: czerwony, niebieski i żółty, które są uwarunkowane historycznie w sztuce i architekturze. Znamy również kolory pochodne:

KOLOR PODSTAWOWY + KOLOR PODSTAWOWY = KOLOR POCHODNY

  • CZERWONY + ŻÓŁTY = POMARAŃCZOWY
  • CZERWONY + NIEBIESKI = FIOLETOWY
  • NIEBIESKI + ŻÓŁTY = ZIELONY
Dzięki temu doświadczeniu dowiedzieliśmy się także co to są naczynia połączone i że dzięki temu poziom wody we wszystkich kubeczkach wyrównał się.
Niesamowite......prawda??
Kl. 3d na Farmie Dyni
 
Dnia 28 października 2019r. klasa 3d wybrała się na Farmę Dyń. Głównym celem naszej wycieczki  był udział w edukacyjno – rozrywkowym programie dyniowym.

Podczas interaktywnego wykładu o dyni, jej historii i zastosowaniu kulinarnym dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat znaczenia owoców oraz warzyw dla prawidłowego rozwoju organizmu. Poznaliśmy od strony praktycznej pracę rolników. Mogliśmy naocznie zobaczyć, ile trudu i wysiłku należy włożyć, by cieszyć się owocami pracy na roli. Ogromną przyjemnością był dla nas spacer po polu dyniowym i podziwianie około stu odmian z całego świata. Zwiedzaliśmy również dyniowe kompozycje. Wyzwaniem stało się dla nas poszukiwanie dyń, które mogliśmy zabrać ze sobą do domu, aby zrobić pyszną zupę, placuszki czy przetwory. Odwiedziliśmy także mieszkające na Farmie zwierzęta. Poznaliśmy wiele sekretów związanych z ich hodowlą. Uwieńczeniem spotkania był wspólny posiłek przy upieczonych kiełbaskach. Ta lekcja na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Jesień w 3c
 
Jesienna aura zagościła już na dobre za oknami. Obserwujemy jak przepiękne barwy przybierają drzewa w naszych parkach, lasach czy ogrodach. Magia barw zaczarowała również naszą klasę - zresztą zobaczcie sami.
Kl. 3e w Teatrze Capitol
 
8 października 2019 roku wybraliśmy się do Teatru Capitol na spektakl "Piotruś Pan".

Dzięki tej wycieczce podnosiliśmy nasze kompetencje kulturalne w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze, mieliśmy możliwość kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo oraz mogliśmy doświadczyć kultury i estetyki żywego słowa. Po obejrzanym spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących pracy aktora oraz osób zaangażowanych w tworzenie teatru. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę o nowe pojęcia. Ta wyjątkowa lekcja z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie