foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

"Dzieci z Bullerbyn" w kl. 3a
 
Omawianie lektury nie musi być nudne, o czym przekonali się uczniowie klasy 3a. W lutym na pierwszy plan wzięli ,,Dzieci z Bullerbyn”. Jednak nie było to zwykle omawianie. Dzieci utrwalały przeczytane treści tworząc wspólnie makiety Bullerbyn oraz plakaty zawierające charakterystykę bohaterów. Praca w grupach pozwoliła dzieciom na wymianę informacji oraz doskonalenie współpracy.
Dzień przyjaźni w kl. 3a
 
W lutym wszyscy obchodzą WALENTYNKI. Uczniowie klasy 3a postanowili DZIEŃ ZAKOCHANYCH zamienić na DZIEŃ PRZYJAŹNI i obdarować siebie nawzajem wykonanymi samodzielnie laurkami i miłym słowem, pełnym uśmiechu. Uczniowie chętnie wzięli udział w losowaniu karteczek z imionami oraz z zaangażowaniem wykonali kartki, wypełniając je pozytywnymi sformułowaniami. Na końcu każdy otrzymał kopertę ze swoją przesyłką od anonimowego nadawcy. Radość po ich otrzymaniu była wielka. Dzieci zrozumiały, jak ważne dla każdego jest otrzymanie dobrego słowa od innych. Zauważyły, że w każdym drzemie dobroć i wiele pozytywnych cech.
Tłusty Czwartek w kl. 3a
 
W tym roku tłusty czwartek był dla klasy 3a inny niż zwykle, ale nie zabrakło oczywiście głównego bohatera, czyli PĄCZKA. Tego dnia uczniowie wykonali samodzielnie pączkowe broszki, które uszyli z filcu. Umiejętność posługiwania się igłą i nitką wymagała od dzieci dużo cierpliwości. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniem i mogli cieszyć się swoimi dziełami.
Obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu - klasa 3h
 
We wtorek, 9 lutego, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegorocznej edycja organizowana jest pod hasłem "Razem dla lepszego Internetu!". Z tej okazji uczniowie obejrzeli serię filmików edukacyjnych pt.: "Owce w sieci" oraz wykonali plakaty dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.
Zajęcia z aplikacją Quiver

Dnia 26.01.2021r. klasa 3a i 3b poznała aplikację Quiver. Dzieci podczas zajęć korzystały z własnych telefonów, po wcześniejszym zainstalowaniu aplikacji przez rodziców. Ich zadaniem było pokolorowanie przygotowanej przez nauczyciela kolorowanki ze strony aplikacji, według własnego pomysłu. Po wykonaniu tego zadania dzieci włączyły aplikację i zobaczyły swoje rysunku w wersji 3D. Uczniowie z zaciekawieniem i po wcześniejszych instrukcjach nauczyciela zapoznali się z możliwościami aplikacji i rozpoczęły swoją przygodę. Dzieci chętnie pokolorowały oraz ożywiły swoich bohaterów. Część dzieci wybrała pingwina, którym mogły jeździć na łyżwach, inni wybrali owcę, której pomagali strzelać gole, a jeszcze inni królika. Na zajęciach dzieci aktywnie uczestniczyły, zadawały pytania, wykazały się dużą ciekawością oraz chęcią kontynuowania zajęć z użyciem ciekawych aplikacji.

Dzień Babci i Dziadka w kl. 3h
 
"Życzenia dla babci i dziadka muszą być wyjątkowe - tak jak wyjątkowe są to osoby w życiu dzieci".
 
W czwartek 21 stycznia 2021 roku obchodziliśmy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Z okazji tego wyjątkowego dnia uczniowie klasy 3h pamiętali, o złożeniu im życzeń i wręczeniu drobnego upominku. W pierwszym tygodniu po feriach trzecioklasiści  przygotowali laurki dla babci i dziadka w podziękowaniu za wsparcie, uśmiech, miłość i dobrą radę.
My się zimy nie boimy - kl. 3a

Uczniowie klasy 3a korzystając z pięknej, zimowej aury wybrali się 19 stycznia 2021r. na boisko szkolne aby wspólnie cieszyć się śniegiem, który spadł. Przed wyjściem na dwór nauczyciel wspólnie z uczniami omówił zasady bezpiecznej zabawy oraz konieczność właściwego przygotowania się do wyjścia, założenia odzieży zimowej. Dzieci lepiły bałwany, tworzyły budowle, rozegrały bitwę na śnieżki, czy wykonywały ćwiczenia ruchowe według poleceń nauczyciela. Zgodnie się bawiły oraz przestrzegały wszelkich zasad.

Warsztaty z dekorowania pierników - kl. 3g
 
W dniach przedświątecznych, pomimo zdalnej edukacji klasa 3g brała udział w klasowych warsztatach z dekorowaniem pierników. Uczniowie wcześniej z rodzicami upięli pierniki, a na lekcji online wspólnie je dekorowaliśmy. Był to czas na wspólną rozmowę o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Wyszły piękne

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie