foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Konkurs Pho3nix Active School na najbardziej inspirującą szkołę
 

Konkurs Pho3nix Active School na najbardziej inspirującą szkołę, która w najciekawszy sposób pokaże jak uczniowie ćwiczą.

Pokażemy, że żyjemy sportem zarówno podczas nauki stacjonarnej jak i zdalnej!

Uczniowie wraz z nauczycielami mogą przygotować materiał video z inspirujących aktywności!

Uczniowie pozostający w zdalnym trybie nauczania mogą przygotować krótkie filmiki z ich domowej.

KONKURS NA TELEDYSK METODĄ ANIMACJI POKLATKOWEJ

Chcesz stworzyć filmik do piosenki dla dzieci? Marzysz, by Twój teledysk promował rozwój muzyczny małych dzieci? A oprócz tego chcesz wygrać super nagrodę?  Nic prostszego! WEŹ udział w pierwszym takim konkursie organizowanym w naszej szkole! Stwórz film poklatkowy do autorskich  piosenek Barbary Jagodzińskiej – Habisiak

Dla kogo? Dla uczniów klas  7

Na czym polega?
Zrobić rysunkowy (tylko tą metodą) film poklatkowy do jednej, dwóch lub trzech  piosenek autorstwa Barbary Jagodzińskiej - Habisiak, autorki projektu MeloMaluchy MeloKoncerty obejmującego zajęcia muzyczne i koncerty dla najmłodszych dzieci z rodzicami, nauczycielką i organizatorem życia kulturalnego

Regulamin:

 1. Organizatorem konkursu jest p. Barbara Jagodzińska – Habisiak:  Muzyk, pedagog, organizator koncertów, wiceprezes Fundacji Camerata Varsovia. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale Edukacji Muzycznej oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na Wydziale Zarządzania. Nauczycielka muzyki w szkołach muzycznych i ogólnokształcących oraz przedszkolach. Certyfikowana instruktorka umuzykalniających zajęć gordonowskich. Autorka projektu MeloMaluchy MeloKoncerty - zajęć umuzykalniających (gordonków) i koncertów dla dzieci w wieku do 3 lat. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prywatnie żona i mama trójki dzieci
 2. Koordynator konkursu SP382 - p. Dorota Bartnik,
 3. CEL Konkursu: stworzenie filmu/teledysku metodą poklatkową do autorskich piosenek Barbary Jagodzińskiej – Habisiak. Film będzie wykorzystany do zilustrowania krótkich piosenek w języku polskim (w cyklu będzie 20 sztuk) dla najmłodszych dzieci i umieszczony na platformie vimeo.com (dostęp do całego cyklu będzie płatny) oraz youtube.com (dostęp do 3 utworów będzie bezpłatny).

Uczestnicy konkursu: uczniowie klas  7

TERMIN, WARUNKI i FORMA NADSYŁANIA PRAC:

Konkurs trwa od 29 kwietnia 2021 roku do 30 maja 2021 roku do godziny 23.59 

Prace wysyłamy na adres email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 1. Każdy uczestnik może wykonać po 1 filmie do piosenki (razem trzy filmy). Piosenki oraz teksty do piosenek znajdują się w zespołach klasowych przedmiotów MUZYKA.
 2. Filmy oceniane są przez p. Barbarę Jagodzińską – Habisiak.
 3. Werdykt jest bezdyskusyjny.
 4. Zwycięzca jest zobligowany do wysłania zgody na nieodpłatne przeniesienie prac autorskich do organizatora- odpowiedni druk zostanie wysłany na adres e-mail z którego została wysłana praca.
 5. Nadesłanie prac na konkurs oznacza akceptację regulaminu.
 6. Ogłoszenie zwycięzcy/ców nastąpi na stronie internetowej szkoły w dn.10.06.2021

Nagrody

Nagrodą jest  bon do empiku w wysokości 200 złotych (dla każdego zwycięskiego filmu 1 bon do wygrania) Nie przewiduje się II, III miejsca ani wyróżnień. Każdy uczestnik może wysłać po 1 filmie  do każdego nagrania - łącznie 3.

Wytyczne do stworzenia filmu: TYTUŁY PIOSENEK; TRZY MAŁE SÓWKI, HEJ KWIATUSZKU, MARYNARZE.  Na początku TYTUŁ PIOSENKI (podczas wstępu "pa pa", zanim pojawi się tekst) Następnie imię i nazwisko autora piosenki (Barbara Jagodzińska - Habisiak), potem Imię i Nazwisko autora filmu (wpisujesz swoje nazwisko i imię) oraz adres facebooka  (Facebook.com/MeloMaluchyMeloKoncerty). Właściwy film podczas słów piosenki – dopuszcza się umieszczenie imienia i nazwiska autora piosenki, filmu oraz nagrania i adresu na końcu filmu

Technika - Film poklatkowy, animacja poklatkowa, zwana inaczej stop-motion, (rysunkowy, wydzierankowy).

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie wykonania pracy można kontaktować się z p Dorotą Bartnik  do 30.05. 2021 przez MS TEAMS (czat), w razie kwestii spornych koordynator skieruje sprawę do organizatora.

POWODZENIA !

FROM WARSAW TO BUCKINGHAM PALACE - Akcja z okazji 95. urodzin Królowej Wlk. Brytanii

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w akcji z okazji 95. urodzin Królowej Brytyjskiej. Przez cały miesiąc będziemy poznawać rodzinę królewską oraz ważne informacje o Wielkiej Brytanii.

Szczegóły wydarzenia pod tym linkiem:

https://1drv.ms/p/s!AmYDH8T12mjYgZYhoQhcgP2fI7rVLA?e=OExKFc

Rozpoczynamy w poniedziałek 22 marca 2021 roku. 

Serdecznie zapraszamy!

Nauczyciele języka angielskiego

44. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

Drodzy Uczniowie klas 4-8! Zapraszamy do udziały w 44. Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka". 

 • Zadaniem każdego uczestnika jest przygotowanie recytacji dwóch utworów (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy) – tematyka dowolna.
 • Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut.
 • Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach  literackich.
 • Utwory powinny prezentować jak najlepiej możliwości interpretacyjne recytującego. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrane przez recytatora dwa utwory były zróżnicowane w treści i nastroju.
 • Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.
 • Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie zmieniają repertuaru.

Zgłoszenia przyjmuje p. Magdalena Polak i p. Justyna Szamlewska - Korecka do dnia 16 marca 2021 r. ( w wiadomości w Librusie proszę podać imię, nazwisko, klasę, autorów i tytuły dzieł, które chcielibyście recytować).

Etap szkolny konkursu zostanie przeprowadzony 23 marca 2021 r. w naszej szkole (o szczegółach poinformujemy w oddzielnych wiadomościach).

Dziesięć najlepszych osób ze szkoły zostanie zakwalifikowanych do etapu dzielnicowego, który będzie miał miejsce 13 i 14 kwietnia 2021 r.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie tego konkursu. Zachęcamy do udziału :-)

Dzielnicowa Olimpiada Informatyczno – Językowa

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Dzielnicowej Olimpiadzie Informatyczno-Językowej, której celem jest m. in.:

 • rozwijanie zainteresowań uczniów nauką języka obcego,
 • rozwijanie informatyki oraz technologii informatycznej,
 • rozwijanie uzdolnień i umiejętności językowych uczniów w zakresie posługiwania się językiem angielskim, 
 • rozwijanie umiejętności z zakresu informatyki i technologii informatycznej w zakresie tworzenia i przetwarzania informacji,
 • wzbogacenie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych itp. 

Organizatorem olimpiady jest Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wł. Broniewskiego w Warszawie przy ul. W. Sławka 9. 

Olimpiada składa się z II etapów: szkolnego oraz dzielnicowego. 

Szczegóły olimpiady w regulaminie

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie