foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

"Szlachetna Paczka"

W tym roku po raz kolejny cała społeczność szkolna zaangażowała się w ogólnopolską akcję "SZLACHETNA PACZKA", wspólnie zebraliśmy 39 kartonów!

Dzięki Państwa pomocy udało się spełnić wszystkie potrzeby rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina naprawdę była zaskoczona ilością paczek. Kiedy wolontariusze wnosili je na pierwsze piętro, Pani Anna złapała się za głowę że tyle wszystkiego jest. Pani Anna bardzo ucieszyła się na widok żelazka i deski do prasowania. Była bardzo wzruszona łzy w jej oczach były cały czas. Pan Paweł jako głowa rodziny czuł się chyba trochę zawstydzony, jak również ucieszony. Chciał pomóc przy wnoszeniu paczek. Ucieszył się na widok butów, a na koniec powiedział "Nie wiem co mam powiedzieć", jestem zaskoczony tym wszystkim. Alicja bardzo ucieszyła się na widok koca i powiedziała "teraz to na pewno będzie mój". Bartosz ucieszył się z klocków lego, chciał je układać kiedy jeszcze tam byliśmy. Dzieciaki bardzo ucieszyły się z całego pudła przyborów do szkoły. Rodzina była naprawdę szczęśliwa.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

"Czekoladowy uśmiech"
 
W dniach od 25.11.2019 do 29.11.2019 r. w ramach szkolnego wolontariatu odbyła się akcja "Czekoladowy uśmiech", która polegała na przynoszeniu słodyczy takich jak: czekolady batony, ciastka. Celem akcji było  wspieranie dzieci z Miejskiego Ośrodka Socjoterapeutycznego w Józefowie.
Misiowy Wolontariusz

W październiku do szkoły  przyszedł Miś i zapytał: kto mnie przytuli dziś? Ja, ja ja chcę, chętnie chodź! - wołały dzieci - wędrował miś z rąk do rąk. Przytulali go duzi i mali i się przy tym dużo uśmiechali. W radiowęźle o nim śpiewali i o byciu miłym, dobrym przypominali.

 

"Chodź pomaluj mój świat"

W dniu 9 października 2019r. w Domu Kultury "Portiernia" odbyła się wystawa prac Rudejny Jammoul. Oprócz wystawy mieliśmy także okazję obejrzeć film o zabytkach Syrii, posłuchać ciekawych historii na temat tego kraju oraz skosztować lokalnych słodkości. Nasze wolontariuszki rozdawały gościom gazetki "Bardziej Kochani", w którym znajduje się artykuł o autorce obrazów oraz pomagały w przygotowaniu poczęstunku. To spotkanie na pewno pozostanie w naszej pamięci i będzie też stanowiło inspirację do realizowania naszych marzeń.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie