"Chodź pomaluj mój świat"

W dniu 9 października 2019r. w Domu Kultury "Portiernia" odbyła się wystawa prac Rudejny Jammoul. Oprócz wystawy mieliśmy także okazję obejrzeć film o zabytkach Syrii, posłuchać ciekawych historii na temat tego kraju oraz skosztować lokalnych słodkości. Nasze wolontariuszki rozdawały gościom gazetki "Bardziej Kochani", w którym znajduje się artykuł o autorce obrazów oraz pomagały w przygotowaniu poczęstunku. To spotkanie na pewno pozostanie w naszej pamięci i będzie też stanowiło inspirację do realizowania naszych marzeń.

Wolontariat ważna sprawa

W dniu 3 października 2019r. w Domu Kultury "Portiernia" odbyło się spotkanie z p. Joanną Fabisiak założycielką Fundacji "Świat na Tak" i inicjatorką konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Podczas niego mieliśmy okazję dowiedzieć się o działaniach fundacji, inicjatywach prowadzonych przez nią, poznać osoby, które prowadzą lub działają w Klubach Ośmiu w naszej dzielnicy. To spotkanie uświadomiło nam, że warto pomagać innym, że w tym nie jesteśmy sami, że są ludzie którzy mogą stanowić inspirację do dalszych działań.
"Pomagam, bo chcę..."

W dniach do 04-18.03.2019r. w naszej szkole odbyła się zbiórka produktów (odżywek w formie nutridrinków, kremów przeciwodleżynowych, chusteczek nasączonych (takich jak dla dzieci), podkładów, pampersów, pianek do mycia ciała np. firmy Tena lub Seni dla podopiecznych Warszawskiego Społecznego Hospicjum.

o raz kolejny dziękujemy za pomoc i okazane serce:)

"Dziś do serca przytul psa..."

W dniu 14 marca 2019r. W ramach spotkania Szkolnego Wolontariatu gościliśmy p. Dianę z Mazowieckiej Fundacji Opieki nad Zwierzętami, która opowiadała nam o zadaniach wolontariusza w schronisku - przede wszystkim wyprowadzanie psów na spacer, ich pielęgnacja, socjalizacja psa (odbywa się to chociażby już poprzez spacery) oraz wykonywanie podstawowych prac porządkowych, na co zwrócić uwagę w kontakcie z psami, jakie są potrzeby placówki.

Dzieci były mocno zainteresowane tematem, zadawały pytania a część z nich zadeklarowała nawet, że pojawi się w schronisku i spróbuje sprawdzić się w roli wolontariusza.