Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 382 w Warszawie zabrzmiał 2 września o godz. 8.30. Uczniowie i ich rodzice zgromadzili się w hali sportowej w celu uroczystej inauguracji kolejnego roku wspólnej pracy.

Pani dyrektor Agnieszka Jasitczak-Wolska powitała wszystkich zgromadzonych gości, a w szczególności burmistrza dzielnicy Ursus pana Kazimierza Sternika. Na wstępie swojego wystąpienia przypomniała o bardzo ważnym wydarzeniu w polskiej historii. Dotyczyło ono oczywiście 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pani dyrektor uświadomiła wszystkim dzieciom, że był taki czas, kiedy uczniowie nie mogli przyjść do szkoły 1 września i rozpocząć nauki. Wokół nich latały bomby i słychać było huk wystrzałów, a nad Polską zapanował terror i strach.

W związku z tym wydarzeniem Szkoła Podstawowa nr 382 przystąpiła do akcji "Przerwany marsz". Zachęciliśmy naszych uczniów, aby 2 września 2019 r., podczas dni upamiętniających 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, przyszli do szkoły wspólnie z babciami i dziadkami. Można było także zaprosić osoby samotne, które mieszkają w danym regionie, a  wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny, w celu wspólnego uczestniczenia w inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Z inicjatywą organizacji tej niezwykłej akcji wyszła Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej RP.

To był cudowny i wzruszający moment. Uczestników i świadków II wojny światowej pozostało już tak niewielu, że każde takie spotkanie z żywymi uczestnikami historii jest niezwykłe i bezcenne.

Po tych wzruszających chwilach pani dyrektor przedstawiła prezydium Rady Rodziców naszej szkoły, wychowawców klas oraz całe grono pedagogiczne. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do sal lekcyjnych.

Nowy rok szkolny 2019/2020 uważamy za rozpoczęty! Życzymy wszystkim naszym uczniom samych dobrych ocen, a nauczycielom i pracownikom szkoły wielu sukcesów  oraz zadowolenia z codziennej pracy.

Warsztaty muzyczne w Płocku

Dwa ostatnie dni wakacji chór Tra Le Nuvole spędził w urokliwym Płocku. Mieliśmy okazję uczestniczyć w muzycznych warsztatach, które odbyły się dzięki otrzymanej dotacji z Fundacji Batorego- Funduszu im. Staszka Jonczyka – Śpiewaj! To były dwa dni intensywnej, pozytywnie zakręconej muzycznej energii. Pełnej wspaniałych dźwięków i rytmów - dzięki Panu Grzegorzowi Lelińskiemu, który nauczył nas czerpać radość z gry na różnych instrumentach. Mieliśmy również okazję szlifować nasze talenty aktorskie, pod okiem niebywale kreatywnego aktora p. Mariusza Pogonowskiego. P. Marta Głowacka – Szmyd, wokalistka zespołu ANAMOR, czuwała nad jakością naszego śpiewu.

Specjalne podziękowania kierujemy do dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku p. Michała Zawadzkiego, za gościnę! To Pan Michał udostępnił nam salę, byśmy mogli rozwijać swoje muzyczne umiejętności.

Oczywiście nie samą pracą żyje człowiek - podczas wycieczki do Płocka mieliśmy okazję zarówno poznać historię tego miasta, odwiedzić zwierzaki w ZOO, a przede wszystkim spędzić ze sobą dwa cudowne dni.