foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca 2020 to ostatni dzień roku szkolnego 2019/2020. Dzisiaj uczniowie odbierają świadectwa i rozpoczynają zasłużone wakacje. Z powodu panującej w Polsce pandemii, uroczystość ta wygląda inaczej niż zwykle. Nie było tradycyjnego apelu na sali gimnastycznej, spotkań z wychowawcą w klasach oraz miłych i bezpośrednich podsumowań minionego roku. Wręczanie świadectw odbywało się w sposób rotacyjny na świeżym powietrzu, we wcześniej ustalonym miejscu. Poszczególne klas spotykały się z wychowawcami w niewielkich grupach, we właściwych odstępach czasowych zachowując przy tym odpowiedni i bezpieczny dystans pomiędzy innymi osobami. 

Uczniowie kl. 1-7 i nauczyciele mają za sobą jeden z najtrudniejszych roków szkolnych. Dlatego też wszyscy zasłużyli na wymarzony odpoczynek. 

Życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji, pełnych ciekawych przygód i nowych wyzwań. Do zobaczenia we wrześniu :-)

Życzenia od Dyrekcji i Grona Pedagogicznego dla wszystkim uczniów z okazji Dnia Dziecka

Święta majowe

Z okazji majowych świąt przedstawiamy dwie prezentacje. Nie spędzimy ich tak, jak zazwyczaj, na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi, więc może to tym bardziej okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy,

  1. Pierwsza prezentacja "Majowe święta" przeznaczona jest dla uczniów szkoły podstawowej. Zawiera przystępnie podane informacje na temat Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz Święta Konstytucji 3 Maja.
  2. Druga prezentacja przeznaczona jest dla nieco starszych uczniów. Poświęcona jest w całości Konstytucji 3 maja. Prezentacja zawiera informacje na temat tła historycznego, uchwalenia, autorów, obchodów i znaczenia.
Nasi uczniowie biorą udział w akcji "Andra’ tutto bene!"
 
Wszyscy żyjemy w dużej niepewności co przyniesie kolejny dzień. Być może jesteśmy trochę mniej radości, mniej energiczni. Trzymamy się zasad, zostaliśmy w domu. Dookoła nas opustoszałe ulice i bulwary przypominają, że wszyscy walczymy o lepsze jutro.
Nasi uczniowie przyłączyli się do akcji "Andra’ tutto bene!" czyli "Wszystko będzie dobrze". Stanęli  w jedności ze społecznością włoską i całego świata. Pokazują dzielnie, że może być piękniej, że jesteśmy razem nie tylko wtedy gdy wszystko jest wspaniałe, ale także wtedy, kiedy jest trudno. Nasi uczniowie swoimi pracami dodają otuchy, wywołują uśmiech i wiarę, że wszystko będzie dobrze. 
Kampania  #MyFreedomDay
 
W dniach 02.03 – 11.03.2020 r. we współpracy z Kulczyk Foundtion w naszej szkole przeprowadzono kampanię pt. #MyFreedomDay. Kampania organizowana była w ramach CNNFreedom Project. Jej celem było zwiększenie świadomości na temat problemu współczesnego niewolnictwa i skłonienie do refleksji na temat wolności.

Uczniom przekazano informacje na temat święta wolności i wolności jako wartości. Dzieci obejrzały fragmenty programu dokumentalnego pt. "Efekt Domina", wykonały piękne karty pracy i udzielały odpowiedzi na pytanie "Czym dla nich jest wolność?" Wspólnie z nauczycielami przygotowały dokumentację fotograficzną oraz krótki filmik, obrazujące ich pracę. Materiały udostępniono Kulczyk Foundation.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie