Apel #NIEDLAHEJTU

W dniu 13.01.2020r. w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny #NIEDLAHEJTU. Uczniowie dowiedzieli się, czym różni się hejt od opinii, poznali konsekwencje prawne oraz zdobyli wiedzę na temat tego, w jaki sposób walczyć z hejtem. Gościem specjalnym był Kuba Jurzyk – wokalista. Współtworzy kanał na YouTube Studio Accantus, śpiewa dla Disney Polska, użycza swojego głosu w dubbingu, koncertuje po całej Polsce.

Jest absolwentem wydziału wokalno-estradowego ZPSM im. Fryderyk Chopina w Warszawie, jak również finalistą IV edycji programu X Factor.

Kuba opowiedział uczniom jak wygląda odbiór hejtu z perspektywy artysty. Celem apelu było uświadomienie uczniom jak bezpiecznie i świadomie wykorzystywać technologie informatyczno-komunikacyjne oraz wyrażać swoją opinię w sieci.

Podczas apelu został ogłoszony konkurs dla uczniów klas 4-7 dotyczący omawianej tematyki.

Apel przygotował zespół specjalistów naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej pt.: #NIEDLAHEJTU
Warsztaty Samorządy Mają Moc

W dniu 18.12.2019r. odbyły się warsztaty programu "Samorządy Mają Moc". Podczas spotkania z mentorem, uczniowie klas 6b, 6j, 7a i 7b sumiennie pracowali nad poprawą samorządności w naszej szkole. Wspólnie pracowali nad pomysłami wg metody projektowej oraz burzy mózgów. Wspólnie odkryli potrzeby szkoły, wypracowali metody, które mogą pomóc w poprawie jakości i funkcjonowania naszej szkoły. Grupa uczniów zaangażowała się i już w styczniu będą kontynuowali swoje działania na terenie szkoły.

Opiekunowie SU
Koncert wigilijny

Dzień 12 grudnia 2019 roku stał się dla społeczności naszej szkoły wyjątkowy. Wspólnym kolędowanie rozpoczęliśmy oczekiwanie na przyjście Dzieciątka. Kiedy pierwsza gwiazdka pojawiła się na niebie do naszej placówki przybyli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus Pan Wiesław Krzemień, Przewodnicząca Komisji Oświaty w Dzielnicy Ursus Pani Wanda Kopcińska oraz Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Ursus Pani Anna Lewandowska. Hala sportowa wypełniła się po brzegi, a cudowny nastrój unosił się w powietrzu.

Uroczystość rozpoczął taniec w wykonaniu „Kolorowych Nutek”. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać kolęd przygotowanych przez wszystkie grupy wiekowe uczniów naszej szkoły. Swoje talenty prezentowali również soliści. W klimat nadchodzących Świąt wprowadzały nas także "Prymki" i chór szkolny "Tra Le Nuvole". Swoją obecnością i talentami podzielili się także rodzice naszych uczniów, którzy zarówno grali, jak i nagłaśniali uroczystość. Uwieńczeniem spotkania był zaśpiewany przez nauczycieli utwór "W ciepłym wnętrzu kolędy".

Po koncercie mieliśmy możliwość zakupu przepięknych stroików i ozdób świątecznych i wsparcia tym samym charytatywnego celu.

Mamy nadzieję, że ten wspólny czas na długo pozostanie w naszych sercach.

Pięknych Świąt.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - "Rozrzucaj dobro jak konfetti"

W dniu 5 grudnia 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji zaprosiliśmy do wspólnego świętowania całą społeczność oraz zaproszonych wyjątkowych gości Panią Irenę Jarzębak - od lat działającą w wolontariacie dzielnicy Ursus, mającą laureatów w konkursie Ośmiu Wspaniałych oraz Panią Ilonę Żuczkowską - wolontariusza Szlachetnej Paczki, lidera Akademii Przyszłości. Chcieliśmy przypomnieć i zachęcić do pomagania, otwierania oczu swego serca na drugiego człowieka.

W tym dniu odbyła się loteria oraz przedstawienie przygotowane przez Szkolny Wolontariat pod opieką p. Jolanty Imrichovej.

Był to miły i wartościowo przeżyty czas.

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

W dniach 2-5 grudnia 2019r. w naszej szkole już po raz trzeci odbył się mikołajkowy turniej  piłki siatkowej. W tym roku udział wzięło 80 uczniów. Nasi sportowcy rywalizowali w dwójkach , trójkach i czwórkach tocząc dzielne pojedynki z innymi zespołami. Wzorem lat ubiegłych najlepsze drużyny w swoich kategoriach zostały odznaczone medalami w kolorach złota, srebra i brązu.

To kolejny rok, w którym nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 382 organizują to wyjątkowe wydarzenie i podobnie jak w latach ubiegłych, turniej cieszy się rosnącym zainteresowaniem wszystkich uczestników.

Wszystkim uczniom i uczennicom dziękujemy za udział, wolę walki i rywalizacji, a zwycięzcom gratulujemy osiągniętych sukcesów.

Tak naprawdę turniej przez sam udział wygrali wszyscy uczestnicy, gdyż ruch i sport to zdrowie.

Dziękujemy i zapraszamy za rok

Nauczyciele wychowania fizycznego SP 382 w Warszawie