Świetlica

Szkoły Podstawowej
Nr 382

Archiwum wydarzeń 2015/2016

Traktorki 2016 - "Plastusiowy pamiętnik"

W dniu 18 kwietnia 2016 r. w domu kultury ARSUS w Ursusie odbyła się kolejna edycja przeglądu teatralnego TRAKTORKI 2016. Szkołę Filialną SP4 w Warszawie reprezentowali uczniowie klas 0 i 1 w przedstawieniu "PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK".

Podczas przeglądu został zaprezentowany również spektakl "Oskar i Pani Róża" w wykonaniu Koła Teatralnego SP 4 pod opieką s. Ewy Barłowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przegląd Twórczości Artystycznej Świetlic Szkolnych

W dniu 13.04.2016 r. odbyła się XIII edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej Świetlic Szkolnych dzielnicy Ursus.
Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu były "Zasady zdrowego odżywiania".
Jak co roku uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli w nim udział. Pod opieką wybranych wychowawców świetlic szkoły, dzieci zaprezentowały przedstawienie i wykonały ciekawą pracę plastyczną, z wykorzystaniem różnorodnych technik. Praca zawierała autorskie hasła sugerujące zdrowy tryb życia i prawidłowe odżywianie. Tym razem w rolę aktorów w inscenizacji "Ruch to zdrowie" wcielili się nasi najmłodsi podopieczni, dzieci z klas 0-3. Program artystyczny wzbogacony był również o układ taneczny, śpiew oraz własnoręcznie wykonane rekwizyty. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz drobnymi upominkami w postaci dyplomów, gier i sprzętu muzycznego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ogólnoszkolny konkurs recytatorki pt. "ZOO Jana Brzechwy"

W ramach realizacji zadania konkursowego "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi", w dniach 17-18.03.2016r. został przeprowadzony ogólnoszkolny konkurs recytatorski pt. "ZOO Jana Brzechw".

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcenie dzieci do występów na scenie.

  Laureaci konkursu w kategorii 0-1:
 • I miejsce: Karolina Wypijewska, Małgorzata Dąbrowska
 • II miejsce: Sara Olszówka, Oliwia Walorska
 • III miejsce: Nikola Wakoń, Alicja Rudkowska
  Laureaci konkursu w kategorii 2-3:
 • I miejsce: Jan Morawski, Julia Janowska
 • II miejsce: Wiktoria Krawczyk, Zuzanna Kot
 • III miejsce: Wiktoria Emanuel, Julia Bartos

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Czytanie łączy pokolenia

Pierwszym etapem było zaproszenie rodziców, dziadków oraz dzieci do konkursu, w którym zadaniem było zrobienie zdjęcia, na którym dorosły czyta dziecku książkę. Następnie dziecko miało za zadanie wykonać rysunek na temat przeczytanej książki. Prace konkursowe, zdjęcie z rysunkiem, były prezentowane na tablicy w szkole.
Kolejnym etapem było zorganizowanie spotkania dla dzieci. Na spotkaniu tym bibliotekarz przedstawił w wersji multimedialnej, prezentację na temat: "Książka dawniej a dziś".
Następnie wystąpiły moliki książkowe, które śpiewały oraz tańczyły wspólnie z dziećmi piosenki pt: "Cała Polska czyta dzieciom" oraz "Moliki książkowe". Moliki czytały dzieciom przygotowane książki oraz rozmawiały z dziećmi na temat tego jak uczniowie rozumieją hasło: "Czytanie łączy pokolenia".

Spotkanie zakończyło rozdanie nagród osobom biorącym udział w konkursie oraz zdjęcia, na które dzieci mogły przebrać się za dowolnie wybranego molika.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel Walentynkowy

Święto zakochanych obchodzimy 14 lutego, ale z powodu ferii w naszej szkole apel walentynkowy odbył się 22 lutego. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas pierwszych i trzecich przygotowały część artystyczną pod opieką p. I. Mielko, p. K. Dziewit i p. E. Szałanda. Widowisko sceniczne składało się ze scenek inspirowanych literaturą Jana Brzechwy.
Zróżnicowany nastrój - było lirycznie i komicznie, wzruszająco i zabawowo - podkreśliły piosenki o miłości ("Walentynki", "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", "Do zakochania jeden krok", "Kamień z napisem Love").
Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe oraz dyplomy uczniom, którzy osiągnęli wysokie miejsca w konkursach: Alfik matematyczny i humanistyczny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przedstawienie "Dziewczynka z zapałkami"

Po przygotowaniach podczas zajęć kółka teatralnego nasi uczniowie w dniu 18 grudnia 2015r. wystąpili w przedstawieniu "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI". Należy podkreślić, iż dla dzieci było to pierwsze duże wystąpienie, a swoje role zagrali znakomicie, co mogli podziwiać rodzice oraz publiczność w postaci klas z naszej szkoły. Dzieciom gratulujemy talentów, a rodzicom czasu spędzonego na przygotowanie ich do występu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kiermasz bożonarodzeniowy

W dniu 17 grudnia 2015 roku odbył się kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez wychowawców świetlicy szkolnej. Część prac, dekoracji świątecznych wykonana została przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej pracujących pod kierunkiem wychowawców świetlicy. Na rzecz kiermaszu świątecznego przekazane zostały także wszystkie prace zgłoszone do konkursu artystycznego „Bożonarodzeniowe dekoracje – sztuka rodzinna”.

Dochód ze sprzedaży stroików i dekoracji świątecznych przekazany zostanie na potrzeby Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.


Zimowe Warsztaty Artystyczne

1 grudnia 2015 roku w świetlicy szkolnej odbyły się Zimowe Warsztaty Artystyczne dla dzieci i rodziców. Wykorzystując różne techniki rodzice ze swoimi dziećmi własnoręcznie wykonali świąteczne i zimowe ozdoby – bałwanki, świąteczne klamerki, bransoletki, tablice, pierniki. Powstały tu prawdziwe arcydzieła. Mamy nadzieję, że chwile spędzone rodzinnie w naszej szkole umiliły przedświąteczny czas oraz pokazały jak przy odrobinie wyobraźni i z wykorzystaniem prostych materiałów może powstać wiele oryginalnych i ciekawych prac. Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za udział w warsztatach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dn. 25.11.2015 r. w świetlicy szkolnej był obchodzony Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy uczeń miał za zadanie przynieść z domu swojego misia. Uczniowie przygotowali przedstawienie z okazji tego święta i tym samym poznały historię tego sympatycznego święta. Następnie wspólnie śpiewano piosenki o misiach. Na koniec odbyły się różne zabawy i konkurencje oraz wspólne wykonanie misia z różnych materiałów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowie na talerzu

W ramach konkursu "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi" dzieci zrealizowały kolejne zadanie pt. "Zdrowie na talerzu". Podczas tych zajęć uczniowie utrwalili oraz zdobyli wiedzę na temat zdrowego żywienia; jakie produkty powinniśmy spożywać codziennie, a jakie w małych ilościach. Dzieci bardzo chętnie wykonały różne ciekawe prace oraz wystąpiły w przedstawieniu Jana Brzechwy "Na straganie".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przedstawienie "Plastusiowy pamiętnik"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs na najkulturalniejszego ucznia świetlicy

Świetlica szkolna zorganizowała konkurs na najkulturalniejszego ucznia. Konkurs był poprzedzony szeregiem zajęć dotyczących savoir-vivru w szkole, w domu i w różnych życiowych sytuacjach. Dzieci same dokonały wyboru podając swoje kandydatury na karteczkach.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 • Marcel Michalak - klasa 3b
 • Natalia Waśko - klasa 3c
 • Zuzanna Kot - klasa 3a
 • Małgorzata Cuber - klasa 2h
 • Julia Janowska - klasa 3a
 • Karolina Górecka - klasa 3b
 • Maja Okrasa - klasa 3b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Szkolny konkurs recytatorski "ŁADNE SŁÓWKA"

W dniu 11 września 2015 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "ŁADNE SŁÓWKA", w którym udział wzięli uczniowe klas 0-3.
Mimo, iż był to początek roku szkolnego, ilość uczestników przerosła samych organizatorów, jednak każde z dzieci, które chciało wziąć udział w konkursie - wyrecytowało wiersz, co spotkało się z uznaniem Jury, w którym zasiadała Pani Ewa Chodorowska - kierownik świetlicy szkolnej, a każde z nich otrzymało okolicznościowy dyplom oraz upominki.
Organizacja konkursu na tak wczesnym etapie roku szkolnego dowodzi tylko tego, jak zdolne i spragnione wiedzy oraz nowych doświadczeń dzieci uczęszczają do naszej szkoły.
Dzieciom i przygotowujących ich do konkursu Rodzicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów podczas dalszego kształcenia w SP 4.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia pt.: "Wakacyjne podróże"

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi" uczniowie naszej szkoły podjeli się wykonaniu pierwszego zadania pt.: ""Wakacyjne podróże". Dlatego też w ostatnim tygodniu września na świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia pt. "Wakacyjne podróże". Dzieci rozmawiały na temat podróżowania w czasie wakacji, wspominały miejscowości, które odwiedzili, a także zabawne historie, które doświadczyli, również nie zabrakło pamiątek, które dzieci ze sobą przywiozły. Na koniec uczniowie wykonali piękne prace plastyczne inspirowane wspomnieniami i niezapomnianymi przeżyciami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć