Szkoły Podstawowej
Nr 382

Archiwum wydarzeń 2016/2017

Spotkanie z rodzicami - "Wieczór z bajką"

8 czerwca 2017 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole rodziców dzieci uczęszczających do świetlicy.
Wychowankowie pod kierunkiem nauczycieli świetlicy zaprezentowali swoje umiejętności podczas "Wieczoru z bajką". Na te inscenizacje składały się: "Rewia wiosennych roślin" i "Zamieszczanie w krainie bajek". Dzieci zaprezentowały humorystyczną rewię kwiatów, która odzwierciedlała świetlicową codzienność.

Ponadto młodzi aktorzy przenieśli widzów w krainę baśni, gdzie Jaś z Małgosią trafiają do bajki Czerwonego Kapturka, Wilk zostaje sam, Kot w butach gubi swojego Janka, a Czarownica nie ma kogo straszyć... Jedynie Król Baj może przywrócić spokój i zmienić hecę złych wróżek w dawną krainę bajek . Ale czy to się uda?

Piękne dekoracje i kostiumy dzieci, wykonane z pomocą nauczycieli sprawiły, że klimat był wyjątkowy i niepowtarzalny.

XIV Dzielnicowy Przegląd Artystyczny Świetlic Szkolnych

W dniu 05.04.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Dzielnicowym Przeglądzie Artystycznym Świetlic Szkolnych pod hasłem "Zwierzęta w bajkach i baśniach". Nasi aktorzy z klas II i III zaprezentowali publiczności przedstawienie pt. "Kot w butach" i przygotowali piękną pracę plastyczną, którą mogliśmy podziwiać w Ośrodku Kultury Arsus.

Tego dnia wszyscy czuliśmy ogromną satysfakcję i radość, zarówno dorośli jak i dzieci, a nasi mali aktorzy mogli pokazać widowni swoje ukryte talenty.

Wiosenne Warsztaty Artystyczne

30 marca 2017 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej świetlicy rodziców z dziećmi podczas Wiosennych Warsztatów Artystycznych. Rodzice ze swoimi dziećmi mieli okazję pod kierunkiem wychowawców świetlicy własnoręcznie wykonać świąteczne i wiosenne ozdoby – zajączki, bransoletki, wiosenne kwiaty, różnokolorowe pompony oraz doniczki. Powstały tu prawdziwe arcydzieła. Mamy nadzieję, że chwile spędzone rodzinnie w naszej szkole umiliły przedświąteczny czas oraz pokazały jak przy odrobinie wyobraźni i z wykorzystaniem prostych materiałów może powstać wiele oryginalnych i ciekawych prac.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za udział w warsztatach.

Konkurs artystyczny: "Bożonarodzeniowe dekoracje – sztuka rodzinna"

5 grudnia 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs artystyczny pod hasłem: „Bożonarodzeniowe dekoracje – sztuka rodzinna”. Adresatami konkursu byli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami.

Celem konkursu było zachęcenie rodzin do wspólnego spędzania czasu wolnego w sposób artystycznie twórczy, do kultywowania tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych oraz do włączenia się w dzieło pomocy dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym.

Technika prac była dowolna. Najciekawsze pomysły i prace zostały ocenione przez powołaną do tego celu komisję konkursową, która przyznała wyróżnienia.

Kategoria wiekowa: oddziały zerowe:
  • Gabriela Sikorska 0e
  • Zuzanna Kijewska 0e
  • Amelka Żebrowska 0e
    Kategoria wiekowa: klasy I-II:
  • Iga i Lena Kocińska 2b
  • Maja i Wiktoria Wikalińska 2e
  • Natalia Rokicka 2f
  • Maria Kołodziej 2g
    Kategoria wiekowa: klasy III-IV:
  • Blanka Dąbrowska 3i
  • Pola i Klara Wójcik 3i

W dniu 15 grudnia 2016 roku podczas Koncertu Świątecznego dla rodziców wszystkim osobom wyróżnionym zostaną wręczone upominki i dyplomy.

Wszystkie wykonane i zgłoszone na konkurs prace zostaną przekazane na kiermasz świąteczny organizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej. Dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na potrzeby Fundacji "Na ratunek dzieciom z choroba Nowotworową".

Wszystkim, dorosłym i dzieciom, którzy włączyli się w to dzieło pomocy z serca dziękujemy.