Szkoły Podstawowej
Nr 382

Archiwum wydarzeń 2017/2018

XV Przegląd Twórczości Artystycznej Świetlic Szkolnych Dzielnicy Ursus

18 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury "Arsus" odbył się XV Przegląd Twórczości Artystycznej Świetlic Szkolnych Dzielnicy Ursus. Tematem przewodnim Przeglądu było hasło: "A w Ursusie fajnie jest!". Uczniowie naszej świetlicy szkolnej przygotowali część artystyczną pt. "Podróż po Ursusie". Dzieci zaprezentowały publiczności piosenkę oraz piękne prace plastyczne.

Tegoroczne występy dzieci przyniosły uczestnikom i widowni mnóstwo pozytywnych emocji, a przede wszystkim satysfakcję i radość. Byliśmy pod wrażeniem talentu naszych uczniów.

Wiosenne warsztaty rodzinne

22 marca 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyły się Wiosenne Warsztaty Rodzinne. Mieliśmy przyjemność gościć uczniów oraz ich rodziców. Pod kierunkiem wychowawców świetlic nasi goście własnoręcznie wykonali wiosenno-wielkanocne dekoracje oraz zabawki – styropianowe zajączki, magiczne mini-ogródki w szkle, różnobarwne bransoletki oraz maskotki i breloczki z kolorowego filcu. Wykonane prace zachwycały pomysłowością i starannością, a wspólnej pracy towarzyszył gwar rozmów i radosny śmiech. Mamy nadzieję, że przedświąteczna rodzinna atmosfera na warsztatach udzieliła się wszystkim naszym uczestnikom, a wykonane prace będą ozdobą i inspiracją.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za udział w Wiosennych Warsztatach Rodzinnych.

Spotkanie z ilustratorem książek dla dzieci

W dniu 21 listopada 2017r. w naszej szkole gościliśmy p. Wojciecha Siwika – artystę, plastyka, absolwenta ASP. Uczniowie z kl. 1a, 1d, 1e mieli okazję podczas spotkania dowiedzieć się, w jaki sposób powstają ilustracje do książek, obejrzeć ilustracje wykonane przez pana Wojciecha, a także zadawać pytania. Dzieci wręczyły podziękowanie dla gościa za mile spędzony czas, podzielenie się swoją wiedzą i talentem.

Może dzięki takim spotkaniom dzieci chętniej będą zaglądały do książek i je czytały.

"Zgadnij kim jestem...?" - Zawody za pomocą zagadek

Dnia 8 listopada 2017r. uczniowie z kl.1 a, 1d i 1e przygotowali krótkie przedstawienie dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z oddziałów przedszkolnych. Dzieci przebrały się za przedstawicieli różnych zawodów i mówiły zagadki w formie rymowanek. Maluszki miały za zadanie odgadnąć za przedstawiciela jakiego zawodu przebrały się dzieci. Osoby, które prawidłowo odgadły zagadki otrzymywały w nagrodę naklejki. Na koniec spotkania wszyscy podziękowali sobie za miłe spotkanie głośnymi brawami. Pomysłodawczyniami spotkania były p. Lucyna Masternak oraz p. Jolanta Imrichova w ramach programu eTwinning realizowanego w naszej szkole.

"Co nam w dzuszy gra" - koncert skrzypcowy

3 listopada 2017r. uczniowie klas pierwszych oraz chętni nauczyciele mieli okazję wziąć udział w nietypowym spotkaniu a zarazem koncercie. Szkołę odwiedziła p. Aleksandra Kharytonowa, mama uczennicy kl. 1g - Valerii. Podzieliła się z nami swoim talentem i wiedzą - jest skrzypaczką. W sposób ciekawy opowiedziała o instrumencie jakim są skrzypce, zagrała kilka utworów, w które chętnie włączały się dzieci poprzez zaproponowaną przez Panią choreografię. Dzieci otrzymały również autografy a chętne osoby mogły spróbować choć na chwilę poczuć się jak artysta, gwiazda trzymając w ręku skrzypce i grając na nich parę dźwięków. Dziękujemy p. Aleksandrze za mile spędzony czas.

Po raz kolejny widzimy, że muzyka łączy pokolenia a muzyka poważna wcale nie musi być nieciekawa.

Spotkanie zorganizowały p. Lucyna Masternak i p. Jolanta Imrichova w ramach realizacji przez naszą szkołę programu eTwinning.

Planszówki na Stadionie Narodowym

W sobotę 21 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Festiwal Gier Planszowych. Nie mogło tam zabraknąć uczniów naszej szkoły, dlatego też wzięliśmy udział w przygodzie z grami, które rozwijają wyobraźnię, uczą kreatywnego oraz logicznego myślenia. Rozgrywki wywoływały emocje, a także uczyły radzenia sobie z sukcesami i porażką. Dodatkową atrakcją, która sprawiła nam wielką radość było wylosowanie dla naszej szkoły "Miniszafy gier" tj. gier planszowych, które teraz umilają nam czas w szkole..

MegaMisja - nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Może być realizowany w ramach zajęć lub na świetlicy szkolnej. Adresowany jest do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat. Celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów.

Program ma na celu by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie placówki.

Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać etykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

W MegaMisji stawia sie na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.