Szkoły Podstawowej
Nr 382

Archiwum wydarzeń 2018/2019

XVI Przegląd Twórczości Artystycznej Świetlic Szkolnych Dzielnicy Ursus

10 kwietnia 2019 roku nasi uczniowie ze świetlicy szkolnej występowali na deskach Domu Kultury "Arsus" podczas XVI Przeglądu Twórczości Artystycznej Świetlic Szkolnych. Od szesnastu lat głównym organizatorem przeglądu jest Szkoła Podstawowa Nr 14 z Ursusa. W imprezie wzięli udział uczniowie z ośmiu szkół podstawowych działających na terenie dzielnicy, którzy uczęszczając do świetlic szkolnych, biorą udział w różnego rodzaju aktywnościach artystycznych. Motywem przewodnim tegorocznej edycji było hasło "Piękna nasza Polska cała". W tym roku uczniowie szkół z Ursusa prezentowali tańce ludowe z różnych regionów Polski. Dzieci z naszej świetlicy brawurowo zatańczyły "Białego Mazura" w strojach zakupionych specjalnie na tę okazję. Występ taneczny poprzedzony został licznymi próbami i przygotowaniem m.in. scenariusza, choreografii oraz plakatu.

Tegoroczne występy dzieci przyniosły uczestnikom i widowni mnóstwo pozytywnych emocji, a przede wszystkim satysfakcję i radość.

Wiosenne Warsztaty Rodzinne

9 kwietnia 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyły się Wiosenne Warsztaty Rodzinne. Mieliśmy przyjemność gościć uczniów oraz ich rodziców. Pod kierunkiem wychowawców świetlicy nasi goście własnoręcznie wykonali wiosenno-wielkanocne dekoracje- styropianowe pisanki w gniazdach, wielkanocne palmy oraz różnobarwne bransoletki. Wykonane prace zachwyciły pomysłowością i starannością, a wspólnej pracy towarzyszyła miła i radosna atmosfera.

Mamy nadzieję, że przedświąteczny rodzinny czas spędzony z nami na warsztatach udzielił się wszystkim uczestnikom, a wykonane prace będą ozdobą na świątecznych stołach.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za udział w Wiosennych Warsztatach Rodzinnych.