Szkoły Podstawowej
Nr 382

Udział w projekcie pt.: "MyFreedomDay – święto wolności i ważna lekcja"

09.03.2020r. uczniowie klas 2 podczas zajęć w świetlicy szkolnej wzięli udział w projekcie pt.: "MyFreedomDay – święto wolności i ważna lekcja"- globalnej kampanii na rzecz walki ze współczesnym niewolnictwem, organizowanej w ramach CNN Freedom Project. Jej celem było zwiększenie świadomości na temat problemu współczesnego niewolnictwa i skłonienie do refleksji na temat wolności. W  czasie zajęć uczniowie poznali historię dzieci z  Ghany, które zamiast chodzić do szkoły wykonują niebezpieczne prace związane z  łowieniem ryb na jeziorze Wolta. Na podstawie ich prawdziwych doświadczeń uczniowie rozważali, co to znaczy wolność, jakie są jej ograniczenia i  jak jest cenna.

Warsztaty z Inspekcją Transportu Drogowego

Dnia 25.02.2020 r. odbyło się spotkanie z Inspektorami z Wydziału Transportu Drogowego. Uczestniczyły w nim dzieci klas I-III. Łącznie w warsztatach wzięło udział 35 dzieci, ktore tego dnia były w swietlicy szkolnej. Spotkanie miało na celu zaznajomienie uczniów z różnymi, działającymi w Polsce, rodzajami służb, ale przede wszystkim nawiązywały do takich pojęć, jak: bezpieczeństwo na drodze czy bezpieczny pieszy. Dzieci chętnie wzięły udział w warsztatach, aktywnie zadawały pytania i mądrze na nie odpowiadały. Były bardzo zaciekawione rekwizytami, które przynieśli Panowie Inspektorzy. Był to między innymi sygnalizator świetlny, dzięki któremu dzieci mogły zapoznać się z obowiązująca zasadą sygnalizacji świetlnej, a także poznać inne reguły bezpiecznej jazdy. Oprócz pokazanych rekwizytów, na sale został zaproszony gość Tirek-Krokodylek - słynna maskotka Isnpekcji Transportu Drogowego, który wzbudził ogromne zainteresowanie dzieci.

Koordynatorem warsztatów była nauczycielka swietlicy p. Maria Połomska-Dynda, a w organizacji przedsięwzięcia pomogła jej nauczycielka swietlicy p. Magda Makać.

Kiermasz bożonarodzeniowy

W dniu 12 grudnia 2019 roku odbył się szkolny kiermasz bożonarodzeniowy koordynowany przez wychowawców świetlicy szkolnej we współpracy z Radą Rodziców.

Część prac i dekoracji świątecznych wykonana została przez uczniów pod kierunkiem wychowawców świetlicy. Pozostałe ozdoby świąteczne zrobili uczniowie wraz z rodzicami przy wsparciu nauczycieli pracujących w naszej szkole.

Dochód ze sprzedaży stroików i dekoracji przekazany zostanie na zakup puf na korytarze w naszej szkole oraz wsparcie ucznia z Kamerunu Dossivę Wilfrieda, adoptowanego w ramach akcji Adopcja Serca.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczny kiermasz świąteczny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Finał zbiórki darów dla podopiecznych Domów Dzieci w Pęcherach (gmina Piaseczno)

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 382 w Warszawie pokazali swoje ogromne i wrażliwe serce. Chętnie wzięli udział w zbiórce słodyczy, przyborów szkolnych i środków czystości przeznaczonych do Domu Dziecka w Pęcherach.

Dary zostały przekazane przez nauczycieli świetlicy.

Radość dzieci z otrzymanych prezentów była największą nagroda dla nas wszystkich.

Dzięki ludziom o szlachetnych sercach, którzy przyłączyli się do akcji dzieci wiedzą, że nie są same.

Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy.

Organizator Akcji:
Nauczyciele świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 382.

Dzień Kropki w naszej świetlicy