Unijny projekt edukacyjny

Projekt "Interaktywnie zintegrowani" ma na celu poprawę jakości oferty edukacyjnej w publicznych szkołach podstawowych w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy poprzez realizację różnych form edukacyjnych rozwijających i wyrównujących kompetencje kluczowe, umiejętności uniwersalne niezbędne na rynku pracy, zajęcia o charakterze terapeutycznym dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz poprzez doposażenie szkół w specjalistyczne narzędzia, sprzęt do pracy terapeutycznej i IT a także doskonalenie zawodowe nauczycieli w okresie od 01.08.2019 r. do 31.07.2021 r.

Oferowane w ramach projektu wsparcie wynika z diagnozy potrzeb przygotowanej przez szkoły przed opracowaniem wniosku o dofinansowanie. Grupą docelową są uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym z powodu różnego rodzaju zaburzeń i deficytów rozwojowych, mający trudności w spełnieniu wymagań edukacyjnych oraz uczniowie zdolni. Wezmą oni udział w dodatkowych zajęciach podnoszących umiejętności z zakresu ICT, języków obcych, matematyki, treningach umiejętności społecznych.

Regulamin uczestnictwa w projekcie

Formularz zgłoszeniowy - nauczyciel

Formularz zgłoszeniowy - uczeń

Deklaracja uczestnictwa w projekcie - nauczyciel

Deklaracja uczestnictwa w projekcie - uczeń

Oświadczenie uczestnika projektu - nauczyciel

Oświadczenie uczestnika projektu - uczeń

SZANOWNI PAŃSTWO,

przy Szkole Podstawowej Nr 382 funkcjonuje Dzielnicowe Centrum Integracji Sensorycznej, w ramach którego prowadzone są zajęcia metodą integracji sensorycznej.

ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O:

Wszelkie pytania można kierować do koordynatora Dzielnicowego Centrum Integracji Sensorycznej - p. Anny Śledzik droga mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz w wersji elektronicznej Informatora.