• Pasowanie na ucznia

• 10 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. To szczególny dzień dla każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, w którym znalazły się wiersze i piosenki oraz ukłądy taneczne. Pasowania dokonały Panie Burmistrz: Anna Lewandowska i Aneta Wachnicka oraz Pani Dyrektor, Agnieszka Jasitczak - Wolska. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, że będą pilnie się uczyć i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

• Dzień Języków Obcych

• W naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych, który został starannie przygotowany przez uczniów pod nadzorem nauczycieli języków obcych. To wyjątkowe wydarzenie wypełnione było ciekawymi aktywnościami, które miały na celu promowanie nauki języków oraz integrację społeczności szkolnej.

Uczniowie starszych klas przejęli rolę nauczycieli i poprowadzili lekcje dla młodszych kolegów i koleżanek. Zajęcia były pełne interakcji, zabawy i nauki - starsi uczniowie dzielili się swoją wiedzą, a młodsi z entuzjazmem poznawali nowe słówka i zwroty.

Społeczność szkolna miała także okazję wziąć udział w specjalnie zorganizowanej sondzie, która dotyczyła języków obcych. Była to świetna okazja do refleksji nad rolą języków w naszym życiu oraz do poszerzenia wiedzy na temat różnych kultur.

Nie zabrakło także nauki poprzez zabawę - uczniowie uczyli się nowych słówek z fiszek, co okazało się atrakcyjną formą przyswajania wiedzy.

Dodatkową atrakcją była słodka kawiarenka, zorganizowana przez uczniów, z której dochód został przeznaczony na pomoc finansową dla osób dotkniętych powodzią. To wspaniały gest solidarności i wsparcia dla potrzebujących.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom, którzy włączyli się w organizację tego dnia! Dzięki Waszemu zaangażowaniu Dzień Języków Obcych stał się nie tylko ciekawym, ale i inspirującym wydarzeniem w życiu naszej szkoły.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

• Sprzątanie Świata

• Tegoroczna edycja Akcji Sprzątania Świata rozpoczęła czwartą dekadę promocji idei nieśmiecenia w naturze. Akcja Sprzątania Świata – Polska, w tym roku odbyła się pod hasłem: „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”.
            W akcji uczestniczyli uczniowie zarówno z klas 1-3, jak i 4-8.
            Sprzątaliśmy tereny przy ulicach: Konińska, 1-go Maja, Dzieci Warszawy, Walerego Sławka.
            Akcja odbyła się przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Ursus oraz fundacji Nasza Ziemia.